Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачів – одне з міст веломарафону «Хочемо жити в незалежній Україні»

 

2 серпня учасники дитячого веломарафону

«Хочемо жити в незалежній Україні» прибули до райцентру.

Семеро його учасників розпочали свою подорож із м. Соснівки. Дорогою вже відвідали Сілець, де народився один з лідерів ОУН Іван Климів («Легенда»), а також Зашків, звідки родом Євген Коновалець, та Білогорщу, де загинув Роман Шухевич. Упродовж місяця велосипедисти відвідають місця козацької, повстанської слави.

Учасники марафону - школярі 13-17 років, одна з них дівчина. Їх супроводжує голова благодійної організації «Еко-милосеря», ініціатор заходу Павло Савчук. Далі учасники велопробігу попрямують через Івано-Франківськ – Чернівці – Кам'янець-Подільський – Вінницю – Умань – Черкаси – Канів – Київ – Житомир – Рівне – Луцьк - Червоноград. Вони подолають майже 2000 кілометрів протягом 32 днів. Це буде найбільший дитячий веломарафон в Україні (Попередні досягнення соснівських дітей-велотуристів: 1-ий Транскарпатський веломарафон - 825 км, 2-ий Транскарпатський - 1200 км, веломарафон «Україна – Атлантика» - 3500 км). 24 серпня велосипедисти планують прибути до Києва. По дорозі до них можуть приєднуватись усі бажаючі на власних велосипедах. Як зазначив організатор веломарафону Павло Савчук, акція проводиться з метою привернення уваги суспільства до проблеми зміцнення незалежності України, виховання патріотизму у молодого покоління та популяризації здорового способу життя. Хлопцям та дівчині доведеться проявити неабияку моральну та фізичну витривалість, мужність і силу волі, щоб підкорити цей маршрут. Та цим юнакам та юнці це під силу.

Попри сподівання організаторів (відповідні пропозиції були надіслані на адресу Міністерства культури і туризму) найбільший дитячий веломарафон, приурочений 20-й річниці Незалежності України, не був включений у всеукраїнську програму заходів. Проте його учасники не зневірились і за підтримки БФ «Еко-милосердя» та ВО «Свобода» розпочали запланований захід. Щоправда, нинішній велопробіг не набув такої популярності, як перший міжнародний веломарафон «Європейськими стежками Степана Бандери», що проходив у 2009 році. Цьогоріч учасників пробігу зустрічали не в кожному місті. Без уваги відбувся візит учасників велопробігу й у нас. Незважаючи на те, що зупинилися роверисти в самому центрі Жидачева, інтерес до їхньої акції практично ні в кого не викликав зацікавлення, окрім журналістів часопису.

Оксана Франків.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин