Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У шашках – чемпіонські «дублі»…

VI тур: за явної переваги – Іван Березовський

20 листопада в м. Жидачеві відбувся останній шостий тур першості району з шашок. 11 учасників змагалося за круговою схемою у бліці (дві партії по 5 хв.). Випередивши найближчого суперника аж на 3,5 очка, переможцем цього турніру за явною перевагою став Іван Березовський з Чертіжа – 17,5 з 20 можливих, єдина нічия з Ігорем Яцковичем з Гніздичева 1:1. На другому місці досить несподівано Михайло Пиріг з Бережниці – 14 очок, теж досить непоганий відрив від третього призера в 1,5 очка. А от третє призове місце визначилося за додатковими показниками: у Мирона Ткача з Гніздичева та Івана Гілецького з Любші по 12,5 очка, але за додатковим коефіцієнтом третє призове місце посів Мирон Ткач. Іван Гілецький на четвертому місці, на п’ятому Любомир Корда – 11,5, на шостому Ігор Яцкович – 11 очок (обидва з Гніздичева). Перші три призери нагороджені грамотами і грошовими преміями, всі решта грошовими преміями.

Підсумки першості

У всіх шести турнірах взяли участь загалом 18 шашкістів.

Вже вчетверте першість району з шашок складається із шести окремих турнірів, до підсумкового заліку зараховуються чотири кращих результати кожного з учасників. При цьому за перше місце у кожному з турнірів нараховується 30 очок, за друге – 29, за третє – 28 і так далі.

Перед заключним туром у загальнокомандному заліку перед вели Іван Гілецький та Іван Березовський – по 117 очок із 120 можливих, за третє місце боролися Ігор Яцкович (110), Любомир Корда (108). В останньому турі, як видно, Іван Березовський став переможцем, набрав 30 очок і відповідно став чемпіоном з шахів 2016 року. Так само в останньому турі Любомир Корда, хоч і на одну позицію випередив Ігоря Яцковича, все ж у підсумку «бронзовим» призером першості став Ігор Яцкович. Більше того, Любомира Корду випередив і Мирон Ткач. Зрештою, підсумкова таблиця:

1. Іван Березовський (Чертіж) - 119

2. Іван Гілецький (Любша) – 117

3. Ігор Яцкович (Гніздичів) – 110

4. Мирон Ткач (Гніздичів) – 109

5. Любомир Корда (Гніздичів) – 108

6. Михайло Пиріг (Бережниця) – 106

7. Михайло Вишньовський (Гніздичів) – 96

8. Степан Підгайний (Гніздичів) – 93

9. Ігор Маркевич (Жирова) – 89

10. Роман Сагайдак (Гніздичів) – 82.

Щодо окремих турнірів, то чемпіон Іван Березовський передував у трьох (другий, третій, шостий), Іван Гілецький у двох (перший, четвертий), Володимир Чмелик (Жидачів) у п’ятому за ліком турнірі.

Як бачимо, у районній першості з шашок, що проводився учетверте, маємо два «дублі»: у перших двох чемпіоном ставав Володимир Чмелик, у наступних двох – Іван Березовський.

…У шахах чемпіон незмінний

Подаємо результати двох останніх з десяти турнірів районної першості з шахів, про які не повідомлялося раніше.

IX тур. Переможець – Ігор Пиріг

27 листопада в м. Жидачеві відбувся 9 тур першості району з шахів. 12 учасників змагалися за швейцарською системою у 7 турів, партія – 20 хв. Після довгої перерви переможцем став Ігор Пиріг із Гніздичева – 6 очок із 7 можливих, нічиї з Іваном Гілецьким (Любша) і Дмитром Ратичем (Ходорів). На другому місці Дмитро Ратич – 5, на третьому Валерій Тягун – 4,5 (обидва Ходорів), причому Валерій за додатковим коефіцієнтом випередив Йосипа Михайлюка з Гніздичева – теж 4,5 очка. Відносно невдало виступив Іван Березовський (Чертіж) – лише п’яте місце – 4 очки, по 3 очки набрали абсолютний дебютант Іван Приходько (Жидачів), Іван Гілецький, Василь Ковтало (Ходорів), Андрій Франків (Межиріччя), Омелян Малик (Антонівка).

X тур. Знову – Ігор Пиріг

Завершальний десятий тур першості району з шахів відбувся 11 грудня у м. Жидачеві. Цього разу 13 шахістів змагалися за круговою схемою у бліці (дві партії по 5 хв.). Після п’яти турів турнірну гонку очолив Ігор Пиріг (Гніздичів), який у підсумку й став переможцем – 19,5 із 24 можливих. Хоча… В останньому турі Ігор Пиріг «відпочивав» (у змаганні взяла участь непарна кількість учасників), і Івану Гілецькому для перемоги необхідно було перемогти Василя Салія (Старе Село) 2:0. Але у ключовому поєдинку Василь Салій, до його честі, проявив справжній спортивний характер, переміг 1,5:0,5 і позбавив Івана Гілецького (18,5) звання переможця. На третьому місці Іван Березовський (Чертіж) – 16,5, на подальших місцях Андрій Франків – 15,5, Дмитро Ратич – 14,5, Василь Салій – 14, Омелян Малик – 13, Валерій Тягун (Ходорів) – 11.

Переможці обох турнірів нагородженні грамотами та грошовими преміями, всіх решта– грошовими преміями.

Підсумки першості

Районна шахова першість проводилась за системою, аналогічною шашковій (перше місце – 30 очок і так далі), тільки до уваги бралися кращі шість результатів із десяти. Загалом у всіх десяти турнірах взяло участь 37 шахістів.

Як і в шашках, перед завершальним туром в обох претендентів на чемпіонство було порівно очок: Ігор Пиріг, Іван Березовський – по 176 очок. За третє призове місце боролися Дмитро Ратич – 169 та Іван Гілецький – 168 очок.

На відміну від шашок, у шахах у завершальному турнірі Іван Березовський виступив не надто вдало, був лише третім, позаду Ігоря Пирога і в підсумку гніздичівець вчетверте поспіль став чемпіоном. А от Іван Гілецький (друге місце) в завершальному турі зумів випередити Дмитра Ратича (п’яте) і став в підсумку «бронзовим» призером.

Підсумкова таблиця:

1. Ігор Пиріг (Гніздичів) – 178

2. Іван Березовський (Чертіж) – 176

3. Іван Гілецький (Любша) – 171

4. Дмитро Ратич (Ходорів) – 169

5. Йосип Михайлюк (Гніздичів) – 152

6. Валерій Тягун (Ходорів) – 147

7. Омелян Малик (Антонівка) – 147

8. Василь Ковтало (Ходорів) – 137

9. Зненовій Пшик (Ходорів) – 121

10. Дмитро Коростенський (Любша) – 120.

11. Андрій Франків (Межиріччя) – 120.

Чемпіон Ігор Пиріг переміг у половині турнірів (5 із 10) – 1,2,3,9,10, «срібний» призер Іван Березовський – у трьох (5,7,8), ще по одному турніру вигравали Дмитро Ратич (4) і Андрій Кобрій (Гніздичів) – 6.

На завершення огляду шахової і шашкової першостей – щирі слова подяки від учасників змагань головному спонсору всіх турнірів почесному президенту районної шахової федерації, депутату Жидачівської районної ради Миколі Шумельді.

Ігор МАРКЕВИЧ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин