Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

До Ріо на Олімпіаду їде наш Володимир Гоза

Ті, хто добивався вагомих результатів у спорті, добре знають, що головне не талант, не проміжні результати і навіть не призові місця. Головне – твердо йти до основної мети, досягти якої можна тільки щоденними систематичними тренуваннями, реальною оцінкою своїх можливостей і спортивною впертістю.

Всі ці якості є у нашого земляка Володимира Гози. Жидачівська земля може гордитися багатьма своїми спортсменами. Проте до сьогодні ми не мали свого олімпійця. Тепер є. Вихованець тренерів – відомих важкоатлетів, Жидачева братів Андрія та Володимира Гентошів – студент другого курсу факультету спорту Львівського державного університету фізичної культури Володимир Гоза їде до Ріо-де-Жанейро на Олімпійські ігри.

 

Від України на Олімпіаду до Бразилії їде загалом 205 спортсменів із 27 видів спорту.

Кожному з них, щоб завоювати ліцензію і отримати право змагатися з найсильнішими атлетами планети, потрібно було подолати вкрай складний кваліфікаційний відбір. І Володимир пройшов його впевнено і достойно. У 2015 році ми взяли інтерв’ю у Володимира та Андрія Гентошів. Володимир якраз приїхав з Польщі, де проходив чемпіонат світу, на якому наш спортсмен здобув золото у ривку, а в сумі став срібним призером. Тоді тренер сказав відверто і просто: наша мета – здобути путівку на Олімпійські ігри. Минув рік, і мрія збулася.

Напередодні від’їзду до Бразилії Володимир традиційно завітав до нашого часопису. Виявляється, інтерв’ю у «Новому часі» є «фартовими», тому не прийти і не поділитися з читачами планами на Олімпіаду він не зміг.

Володимир щойно приїхав з Грузії з чемпіонату світу серед юніорів, де він у категорії до 94 кг здобув «мале золото».

- Отож, Володю, чому «мале», а не «велике»?

- Мабуть, підвело зайве хвилювання, бо у ривку отримав нульову оцінку, три рази не піднявши заявлену вагу. А потім зібрався і у поштовху підняв 204 кг, що на 11 кілограмів більше свого власного рекорду.

- Для нас, «делетантів» у важкій атлетиці, на що сподіватися від тебе? Олімпійська медаль буде?

- Важка атлетика - специфічний вид спорту. У нас, на перший погляд, все просто: підняв або не підняв. На сьогодні світовий рекорд у поштовху - 233 кг. Щоправда, він за росіянином, який може бути не допущений до олімпіади через допінг. На те вони й є Олімпійські ігри, що треба показати більше, ніж можеш. Запевняю, що докладу максимум зусиль, щоб потішити наших земляків. Адже ми з моїми тренерами довго йшли до цієї мети.

- Тобі доводилося підійматися на найвищі п’єдестали. Проте це були юніорські змагання. Нині ти потрапив до когорти дорослих важкоатлетів. Чи змінилося щось у підготовці?

- Безперечно. Хлопці допомогли мені по-новому глянути на тренування. Тут інші навантаження, бо й результати інші. Разом зі мною на Олімпійські ігри їдуть Зайцев Роман, Пєлєшенко Олександр та Чумак Дмитро. Наш тренерський штаб сподівається на призове місце. Ми будемо робити все, і трохи більше.

- Підготовка. Не секрет, що у твоєму виді спорту мають значення багато чинників: інвентар, харчування і багато інших. Як забезпечена наша збірна з важкої атлетики? Як повідомив Сергій Бубка, на підготовку і участь в Олімпіаді-2016 виділено 249 млн. грн. Гроші чималі, але це на всіх. А що доходить насправді?

- Я не володію добре ситуацією, але скажу те, що знаю і бачу. Якщо чесно, то якби не підтримка мережі гіпермаркетів «Епіцентр», було б важко. За це і за любов до спорту хочеться подякувати родині Герег, Олександру і його дружині… Це приклад того, коли зароблені кошти вкладаються у майбутнє нашої нації – у молодь, спорт. Таким людям потрібно не лише дякувати, а й підтримувати їхні добрі починання.

- Чи знаєш ти про призові, які отримають учасники і призери Олімпійських ігор?

- Була офіційна інформація, що 125 тисяч доларів за "золото", 80 тисяч – за "срібло" і 55 тисяч - за бронзову нагороду. Зрозуміло, що це все виплачується спортсменам у гривневому еквіваленті. Проте для мене особисто сьогодні призовими вже є те, що я представлятиму Україну на Іграх. І якщо навіть не вдасться зайняти призове місце у Ріо, наступна олімпіада буде моєю. Сподіваюся на підтримку. Вона мені дуже потрібна.

Розмовляв Андрій Данилець.

З 6 до 10 липня проходив Чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді віком до 23 років та ХХХ Міжнародний турнір пам’яті Якова Куценка. На цьогорічних традиційних змаганнях боротьбу вели понад 300 важкоатлетів з усіх регіонів України.

Команда Львівської області серед чоловіків цього року здобула друге командне місце Чемпіонату України з важкої атлетики серед молоді віком до 23 років, поступилися лише 4 очками представникам Харківщини (472,5 очка). Третіми виявилися важкоатлети Запорізької області (422 очки).

З-поміж представників Львівщини наш Артур Гордишинський у ваговій категорії до 69 кг після завершення ривка знаходився на 5 місці. Проте у поштовху із результатом 152 кг важкоатлету не було рівних. Сума двоборства 267 кг гарантувала спортсмену чемпіонське звання. У цій же ваговій категорії успішно змагався наш молодий 17-річний атлет Олег Махмудов, який зміг вибороти срібні нагороди з результатом 263 кг. Вітаємо наших важкоатлетів.

***

У програмі Олімпіад важка атлетика присутня з 1896 року. Однак на трьох Олімпійських іграх важка атлетика не входила у програму змагань. Спортсмени змагалися в жимі, а також поштовху двома руками, лише іноді – в ривку, а також поштовху однією рукою. З 1920 по 1924 рр. умови змагань змінювалися, а 1973 програма важкої атлетики була остаточно затверджена як двоборство.

Важка атлетика – це пряме змагання, в якому кожен атлет має по три спроби в ривку, а також в поштовху. При цьому максимальна вага піднятої штанги для кожної вправи підсумовується один з одним. Як правило, змагання проводяться із визначенням переможців і призерів у кожній ваговій категорії, виходячи з ваги тіла спортсменів-учасників. Іноді змагання спортсменів різних вагових категорій проводяться в загальному потоці, а переможець і призери визначаються не за абсолютною максимальною сумою піднятих кілограмів, а підрахунком очок за спеціальними формулами (Сінклера, Стародубцева, Райд). Змагання з важкої атлетики судять три арбітри, їх рішення стають офіційними за принципом більшості.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин