Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Захоплюючий чемпіонат!

Повірите, такого захоплюючого, як цьогоріч, чемпіонату району серед сільських команд давно вже не було! У трьох лігах – у двох на Ходорівщині, в одній на Жидачівщині – проходила першість району з футболу. І в усіх боротьба тривала до останнього туру, в останніх матчах вирішувалася доля призових місць.

Ходорівщина. Перша ліга. Чемпіонство – на останніх доданих хвилинах.

Після першого кола лідирували володарі весняного кубка Ходорівщини Дуліби – 29 очок. Ніби продовживши переможну кубкову ходу, на старті чемпіонату дулібівчани здобули 9 перемог поспіль із загальним рахунком 32:11, лише в останніх двох зустрічах розійшовшись миром у Кам’яному 1:1 і у Вовчатичах 0:0. Дуліби аж на 8 очок випереджали найбільших переслідувачів Вовчатичі та Бортники (по 21). Але у другому колі у восьми зустрічах дулібівчани здобули тільки 3 перемоги при 4 нічиїх у Бортниках 0:0, Городищі 3:3, вдома з Городищенським і Новими Стрілищами по 2:2, при єдиній поразці у Грусятичах 0:2. Натомість футболісти Вовчатич, як і Дуліби у першому колі, на старті другої половини першості здобули 8 звитяг підряд із загальним рахунком 26:8 і за 3 тури до завершення вже вони випереджали дулібівчан на 3 пункти (45 – 42). Але буквально у наступному турі вже Вовчатичі зазнають несподіваного фіаско у Кам’яному 0:1, Дуліби – перемога у Нових Стрілищах 4:1, і команди зрівнюються по очках. У передостанньому турі обидва лідери синхронно перемагають вдома: Дуліби над Кам’яним 2:0, Вовчатичі над Городищем 2:1. У вищій мірі справедливо, що доля чемпіонства вирішилася в останньому турі в Дулібах в очному протистоянні претендентів. Для завоювання почесного титулу Вовчатичам достатньо було й нічиєї: у них було більше перемог. Після першого тайму вирішального поєдинку - нічия 0:0. На старті другої 45-хвилинки нападник Вовчатич Василь Макарик забиває 2 голи. Все? І от він – непереможний дух дулібівчан! До кінця тайму Іван Мінурка і Богдан Денис зрівнюють рахунок, а на другій доданій хвилині Василь Вишиваний забиває гол, що виявився по -справжньому «золотим». 3:2 – і чемпіоном Ходорівщини 2014 року стає команда «Сокіл» Дуліби.

На високому рівні провели вирішальний поєдинок арбітри ходорівчани Микола Концевич, Володимир Коник, Володимир Корецький.

Також в останньому турі вирішилася доля «бронзи». Перед заключним туром Бортники випереджали Городище на очко (37 – 36). Городище перемогло без гри – Отиневичі з першості зняті. Тож Бортникам для «бронзи» треба було конче перемагати у Нових Стрілищах. З іншого боку, перемога украй була потрібна й Новим Стрілищам – щоб уникнути «вибувного» 11 місця. По ходу першого тайму гості вели 1:0. Але ще до перерви новострілищанці його зрівняли, нічия 1:1. У другому таймі голів забито не було, і Бортники залишилися без «бронзи», Нові Стрілища посіли 11 місце.

У порівнянні з сезоном 2013 з четвертої на першу сходинку стрибнули Дуліби, з 7 на 2 – Вовчатичі, з 8 на 4 – Бортники. Натомість різко здали сусіди торішній чемпіон Старі Стрілища (нині 8-мі), Нові Стрілища (6 – 11). У другому колі найкраще виступили Вовчатичі – 37, Городище – 24 очки. А от в активі Піддністрян лише 7 пунктів, Нових Стрілищ – 10.

У порівнянні з іншими ця ліга найбільш рівна за складом. Тож не дивно, що кожний п’ятий поєдинок (загалом 26) завершувався мирним підсумком, в тому числі 7 разів – 0:0, тричі – по 3:3. Та й великих розгромів зафіксовано не було, варто згадати лише поєдинки Кам’яне – Загірочко, Старі Стрілища – Грусятичі по 6:1, Городищенське – Грусятичі 5:0, Грусятичі – Городищенське 5:2, Нові Стрілища – Городище 2:5, вперті зустрічі Городище – Загірочко 4:3, Старі Стрілища – Дуліби 3:4.

У гостях найкраще виступили чемпіони Дуліби (22 очки), Вовчатичі і Бортники (по 19). До речі, Бортники – єдині, хто і вдома і на виїзді набрав однакову кількість очок – по 19. Всі інші колективи левову частку очок здобували вдома, найбільше Грусятичі (29 – 7), Старі Стрілища (22 - 6), Кам’яне (20 – 11).

Не обійшлося й без ложки дьогтю. Команда Отиневич піднесла неприємний сюрприз, вже на старті другого кола достроково знявшись з першості. Повірте, у вищій першій лізі Ходорівщини такого давно вже не було.

Друга ліга. Запекла боротьба за «срібло»

Як і в першій лізі, після першого кола тут впевнено лідирував дебютант «Бори» з Боринич – 28 очок, істотно випереджаючи Лучани – 22 і Жирово – 21 очко. На відміну від першої ліги, «Бори» не дозволили собі розслабитись, здобули у другому колі 8 перемог поспіль із загальним рахунком 24:6 і достроково, за два тури до завершення, оформили чемпіонство. Причому в половині переможних зустрічей Бориничі забивали по 4 голи: вдома над Репеховим 4:1, Ліщином 4:2, на виїзді у Лучанах 4:1, Вибранівці 4:0.

У другому колі різко здали Лучани і Рудківці, здобули лише, відповідно, 8 і 9 очок. Тож основна боротьба за «срібло» розгорілась між колективами Жирова і Ліщина. Після першої половини першості Жирово йшло попереду тільки на одне очко (22 – 21). На старті другої половини Жирово зазнала втрат у зустрічах з лідерами – поразка у Бориничах 2:3, домашня нічия з Лучанами 3:3 (Ліщин – три перемоги підряд). І як наслідок - вже Ліщин у 15 турі випереджав Жирово на 4 пункти (26 – 22). Однак надалі, Жирово видало переможну серію з п’яти зустрічей при єдиній нічиї саме в Ліщині 2:2. А от Ліщин втратив 5 очок: поразка у Лучанах 1:3, нічия у Соколівці 2:2. Тож за тур до завершення вже Жирово було попереду на одне очко (41 – 40). В останньому турі Жирово виступало в гостях у Рудківцях, не залишила господарям жодного шансу 8:0 і після двох поспіль третіх місць Жирово вперше за багато років завоювало «срібло». У порівнянні з сезоном-2013 обидва колективи ніби помінялись місцями (торік Ліщин був другим, Жирово – третім).

У другому колі несподівано вразило Квітневе (20 очок, четверте місце), що після першої половини чемпіонату йшло останнім, різко прибавили Добрівляни (17 - 11) і вийшли на почесне, як на дебютанта, четверте місце. У порівнянні з сезоном-2013, дещо здала Соколівка (4 - 9 місце), Рудківці (5 - 8). Натомість приємною несподіванкою став виступ дебютантів Добрівлян і Садок. Єдиними командами, що на виїзді здобули більше очок ніж вдома, стали Добрівляни (21 – 13) і Репехів (11 – 9). А от Лучани (22 – 8), Садки і Вибранівка (по 20 – 8) стали найбільш «домашніми».

Результати: Жирово – Соколівка 9:0, Жирово – Добрівляни 7:0, Садки – Рудківці 1:6, Квітневе – Юшківці 6:2, Жирово – Квітневе 6:0, Соколівка – Садки, Ліщин – Вибранівка – по 5:3, Садки – Соколівка 4:5.

Жидачівщина. Чемпіонство в останньому турі.

У підсумковій турнірній таблиці у порівнянні з сезоном-2013 змін сталося небагато, перша трійка має той же вигляд: Любша, Вільхівці, Монастирець. Але градус боротьби за чемпіонство між колективами Любші й Вільхівців цьогоріч виявився набагато вищим. Після першого кола Любша випереджала основних суперників на одне очко. Зберігся цей відрив і на фініші, хоча на довгій дистанції другого кола суперництво йшло з перемінним успіхом. Після двох перемог на старті несподівано оступилася Любша – поразка у Старому Селі 1:2. За п’ять турів на ті ж граблі наступили Вільхівці – нічия у тому ж Старому Селі 2:2. Вирішальною стала очна зустріч претендентів за чотири тури до завершення у Любші. У дебюті поєдинку нападник Любші Віталій Сенько відкрив рахунок. Правда, невдовзі гравець Вільхівців Орест Хлібкевич з пенальті його зрівняв. Все ж до перерви Віктор Смірнов вивів господарів вперед – 2:1. А в другій половині зустрічі Андрій Витак та Віталій Сенько закріпили перемогу Любші 4:1, що дозволила їй випередити Вільхівці на 3 очки. Додаткову інтригу у це суперництво внесли футболісти Гніздичева: відібравши 2 пункти у Любші вдома 3:3, вони скоротили розрив між суперниками до 1 очка. Все ж на фініші футболісти Любші перемогли вдома Нове Село 3:0 (запізнення), Бережницю 2:0 і, як і торік, стали чемпіонами! Футболісти Вільхівців повторили успіх сезону-2013, знову ставши «срібними».

По-своєму інтригуючою стала цьогоріч боротьба за «бронзу». Після першого кола несподівано третіми йшли футболісти Нового Села - 33 очки, на 3 пункти випереджаючи Монастирець. На старті другого кола Нове Село здобуло дві переконливі домашні перемоги над Заріччям 5:2 і Любшею-2 9:1. Однак надалі не витримали напруги, поступилися у Вільхівцях 2:6, розійшлися миром 3:3 у Бережниці, вдома з Рудою 1:1 і в підсумку не тільки втратили третє призове місце, а й в останньому турі пропустили на четверту сходинку Гніздичів. А «бронзу» заслужено здобули футболісти Монастирця, які рівно пройшли турнірну дистанцію (перше коло – 30 очок, друге – 28).

Найбільшого прогресу досягли у другій половині чемпіонату футболісти Гніздичева, що до 18 очок у першому колі додали 33 у другому (третій показник) і в підсумку - почесне четверте місце. Щодо інших колективів, то підтвердили свій високий клас футболісти Володимирців і Бережниці, попри все більшого очікували від Лискова. Довга турнірна дистанція дозволила виявити закономірності у підсумках результатів команд. І хоч весною бадьорість та ентузіазм дозволяли певним колективам стрибнути вгору, надалі поступово все ставало на свої місця. Так приміром, після шостого туру Мельничі йшли п’ятими, після восьмого Бережниця – 11. Але надалі, футболісти Бережниці покращили результати, і в підсумку випередили ті ж Мельничі (7 – 8 місця). Команди Жидачівщини вразили завидною результативністю - в середньому по 5 голів за матч. Рекордною стала зустріч Вільхівці – Подорожне 13:1, не набагато відстали поєдинки Любша – Лисків 12:2, Вільхівці – Заріччя 9:0, Лисків – Старе Село 0:9, Любша – Гніздичів, Нове Село – Любша-2 по 9:1. А от зустрічі Володимирці – Подорожне 5:4 і Заріччя – Бережниця 7:4 принесли результати доволі унікальні. Кожний 10 поєдинок завершився мирним підсумком (всього 23), в тому числі 4 – 3:3, 3 – 0:0, а земляки Старе Село – Нове Село зіграли в надрезультативну нічию 4:4. У гостях найкраще виступила Любша – 37, Вільхівці – 32, Володимирці – 28 очок. Володимирці стали єдиними, які на виїзді зіграли краще, ніж вдома (17). Як недивно, саме невдачі в гостях у порівнянні з Любшею, коштували чемпіонства Вільхівцям (вдома – 43, Любша – 39, Монастирець – 37, Гніздичів – 34).

Найкращі бомбардири: Орест Хлібкевич (Вільхівці) – 51, Віталій Сенько (Любша) – 40, Степан Проць (Нове Село) – 30, Віктор Костельний (Старе Село) – 24, Валерій Ярошевич (Любша), Василь Савчин (Монастирець) – по 21, Яків Іванців (Вільхівці) – 20.

Ігор МАРКЕВИЧ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин