Цьогоріч – футбол у Букавині, Репехові і Трибоківцях

Підведено підсумки першого кола першості Ходорівщини серед команд другої ліги, що розподілена за територіальним принципом на дві групи: Група «А» (Ходорівщина): Городищенське, Садки, Лучани, Жирова, Рудківці, Борусів, Букавина, Дев’ятники.

Група «Б» (Новострілищанщина): Прибілля, Ліщин, Квітневе, Соколівка, Юшківці, Репехів, ФК «Грусятичі», Трибоківці.

У порівнянні з сезоном-2011 склад групи «А» змінився рівно на половину: у вищу першу лігу перейшов «Колос» з Грусятич, замість Піддністрян виступають їхні сусіди з Рудківців, не стало футболу в Демидові й Сугрові. Натомість після річної перерви заявився Борусів, після трирічної – Дев’ятники. Справжнім проривом став «Дністер» із с. Букавини. Довгих 13 років не було в селі футболу. І от представник команди Володимир Глосницький разом з капітаном команди Святославом Андрешківим та групою однодумців створили цілком боєздатний футбольний колектив. І хоч сьогодні «Дністер» іде передостаннім, все ж здобув дві перемоги – у Дев’ятниках 4:2, вдома над Рудківцями 4:1. А домашня нічия в останньому турі з лідером Городищенським 1:1 стала справжньою сенсацією. Бо ж ФК «Городищенське», окрім нічиєї у Букавині, втратило ще очки на полі найближчого переслідувача у Садках теж 1:1. Ці два колективи і становлять лідируючий дует, вирізняючись хорошим нападом – більше 4 голів за матч. Не можна не відмітити і прогрес команди Жирова: під керівництвом президента клубу Ореста Пивовара, капітана команди його сина Романа, тренера Івана Гриціва команда в семи іграх першого кола здобула 11 очок, тоді як торік за весь сезон – 14.

З-поміж результатів відмітимо 2 поразки Девятник по 1:9 від двох перших команд Городищенського і Садок, 0:8 у Жирові, дві поспіль перемоги Садок над Букавиною 7:1 і Лучанами 7:2, Городищенського над Борусовим 8:3. Відзначимо, що всі чотири нічиї у першому колі припали на дві команди: вже згадане Городищенське і Жирову – у Борусові і Лучанах по 2:2, а Рудківці всі 9 очок здобули в іграх на власному полі.

А от у групі «Б» (Новострілищанщина) змін в двічі менше. Відмітимо ротацію команд с. Грусятичах: немає «Юності», зате заявились зовсім молоді хлопці з ФК «Грусятич». Команда Старих Стрілищ поповнила склад першої ліги, а Рудківці виступають у групі «А». Натомість бачимо зовсім несподіваних дебютантів. Ще за радянських часів футболісти навколишніх сіл Квітневого, Репехова, Трибоківців виступали за єдину колгоспну команду Баківців. За часів Незалежності порівняно недавно заявився у першості Ходорівщини ФК «Квітневе». І от цьогоріч вперше за останні 40 чи більше років бачимо «Юність» із Репехова і «Свободу» з Трибоківців. Всі три колективи – Квітневого, Репехова, Трибоківців – виступають на одному стадіоні, де нещодавно приступили до спорудження роздягальні. У с. Трибоківцях організував і забезпечив команду місцевий підприємець, депутат районної ради Владлен Павлинський. Натомість у Репехові самі хлопці зорганізувалися, а капітаном команди обрали Олега Задерецького. Торік футболісти Репехова провели біля 10 товариських зустрічей. А от колектив з Трибоківців вперше почав виступати у зимовому турнірі в с. Грусятичах і весняному кубку Ходорівщини. Природно, що обом «зеленим» дебютантам важко змагатися серед фаворитів. Звідси і результати зустрічей Соколівка – Репехів 11:1, Соколівка – Трибоківці 8:0, Юшківці – Трибоківці 8:1, Ліщин – Репехів 7:1. Але… В активі дебютантів також зустрічі Репехів – Прибілля 2:3, Трибоківці – Квітневе 0:1, а «Юність» із Репехова взагалі перемогла вдома команду Юшківців 3:2.

В порівнянні з групою «А» тут склад учасників більш рівний. Довший час впевнено лідирувала «Буря» з Прибілля. Але поразка в останньому турі в Ліщині 1:2 різко загострила турнірну ситуацію. Про рівність команди свідчить і той факт, що найкращий напад у четвертої команди Соколівки (30 голів), а найкращий захист у третьої Квітневого (6 голів). Відмітимо також і 3 нічиї поспіль по 2:2 ФК «Соколівки» у Прибіллі, вдома з Ліщином, у Юшківцях, а також супербюойові 3:3 у зустрічі Ліщин – Квітневе.

Ігор МАРКЕВИЧ.

Надрукувати