Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чи легко жінці обіймати керівну посаду?

Ділова, толерантна, успішна жінка. Елегантна, вишукана панянка. Вимогливий і відповідальний керівник. Любляча мати.

Ви думаєте, що це просто? Зовсім ні. Інколи багато чим доводиться жертвувати, як правило, працювати 12, а то й більше годин на добу, старатися встигнути і дома, і по дому.

Нині наша розповідь про керівника управління економіки РДА Світлану Самсонову.

 

Багатьом імпонують її жіночість, професіоналізм, стриманість, розсудливість, бажання допомогти. Саме про це ми розмовляли із Світланою Омелянівною.

 

- З чого ви розпочинали свою трудову діяльність?

- Закінчивши Львівський сільськогосподарський інститут за спеціальністю інженера-будівельника, працювала за скеруванням (як молодий спеціаліст) в ПМК-2 об’єднання «Агробуд - Дністер». На різних посадах: і майстра, і інженера, і економіста.

Потім пішла на державну службу. Розпочинала з посади спеціаліста І категорії відділу капітального будівництва та архітектури РДА. А далі вже були посади керівника відділу промисловості, заступника начальника управління економіки, а з 2000 року призначена керівником управління.

- Чи змогли ви реалізували себе на цій посаді?

- Робота на посаді керівника управління для мене цікава і пізнавальна, а враховуючи бажання удосконалитися (п. Світлана закінчила Львівський регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України, здобувши кваліфікацію магістра державного управління), давала поле для творчої діяльності у сфері державного управління.

- Які риси Ви вважаєте головними для керівника?

- У першу чергу це постійне бажання самовдосконалення та саморозвитку. Потрібно бути комунікабельним, трохи психологом. Вміти схоплювати усі деталі, аналізувати та прогнозувати, а також іти на компроміси.

- Що заважає працювати?

- Непоступливість, гарячкуватість, невміння дослухатися до думок та порад інших.

- Чи може керівник управління економіки РДА бути в політиці?

- Ні в якій мірі це не може бути політична фігура. Тільки професійна і виконавча людина зможе якісно виконувати свої обов’язки при будь-якій політичній силі, яка при владі. Більш того, працюючи в райдержадміністрації під керівництвом представників різних політичних партій, можу сказати, що ні один керівник не переслідував партійних інтересів. На першому місці було вирішення господарських питань та створення позитивного іміджу району.

- Чи однакові можливості у жінки і чоловіка обійняти високу посаду?

- Висловлювання, що жінка і чоловік для досягнення свої мети з реалізації ділової активності, так званого «кар’єризму», можуть себе реалізувати однаково, досить далеке від реальності. Практично майже немає керівників мужчин, які мають мужність і мудрість визнати і сприяти жінці в її самореалізації на посаді. Особливо коли вона є розумною, мудрою, виваженою та логічно спрямованою сильною особистістю. За роки роботи я в цьому переконалася.

- Чи належним чином, на Вашу думку, на сьогодні оплачується робота держслужбовця?

- На будь-якій посаді в райдержадміністрації заважає працювати рутинність роботи, надто велика, складна і в більшій мірі нікому непотрібна бюрократичність державного управління. Дублювання багатьох інформацій, які в кінцевому результаті не дають нічого позитивного і нічого не вирішують, призводить до монотонності у роботі, нівелювання бажання подальшого саморозвитку. Крім того, управлінці на районному рівні не визнані посадовими особами. Насамперед це відображається на дуже низькій зарплаті, яка на сьогодні практично менша, ніж у будь-якій виробничій чи невиробничій сфері діяльності. А посадові оклади спеціалістів нижчі ніж законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

- Про що Ви мрієте?

- Резюмуючи результати своєї професійної діяльності та досягнення показників самореалізації на сьогодні, маю сміливість визнати, що не все, що мені хотілося, вдалося. Проте, маючи власну здатність, знайшлися можливості для повної реалізації мрій. Я задоволена тим, що є ще час, бажання і можливість щось надалі змінити у своїй професійній діяльності.

Коли номер готувався до друку, п. Світлані запропонували посаду на Жидачівському ЦПК, від якої вона не відмовилась.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин