Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

маючи добре організований профспілковий рух, давно б мали людську зарплату

Інтерв’ю до Дня підприємця

Розмова з Василем Коцовським, юристом Асоціації підприємців Жидачівщини.

- До Дня підприємця вартувало б поговорити про проблеми підприємництва. Але хотів би почути Вашу точку зору дещо з іншого, так би мовити, провокативного запитання. Ціни на товари у нас уже перевищують європейські, а зарплата на порядок (у 10 разів) нижча. Чому таку малу зарплату платить український бізнес своїм працівникам?

- Щодо товарів, то залежно на які їх види. Ціни на сільськогосподарську продукцію високі тому, що у нас не платять дотацій, так як в Європі. Можна також пояснити, що ціна товару висока, а зарплата низька через відсталість технологій, брак інвестицій.

- Але підприємства з новітніми технологіями, включаючи підприємство з іноземними інвестиціями, все одно не платять європейську зарплату. Крім того, наші олігархи чомусь не вкладають грошей у новітні технології, а купують дорогу нерухомість за кордоном.

- На рівень зарплати в державі впливає багато чинників, які в сукупності формують ринок праці. Отже, в нас склалась така низька вартість робочої сили. Ви б стали платити за товар більше, якщо такої ж якості товар можна купити дешевше? Власне тому підприємства з новітніми технологіями та іноземними інвестиціями не платять європейську зарплату.

А щодо того, що олігархи вкладають у дорогу нерухомість за кордоном замість вкладати в новітні технології, то цьому винна монополізація багатьох сфер економіки, особливо базових галузей. Навіщо ризикувати, вкладати в технології, якщо за рахунок монопольної ціни, низької зарплати, найманих працівників і так буде отримано надвисокий прибуток. Але це лише одна сторона медалі. З іншого боку, низькі зарплати пов’язані з тим, що в нас погано організовані та дуже політизовані профспілки як представники інтересів трудового люду.

Замість страйкувати, проводити мітинги та маніфестації, вимагаючи підвищення зарплати, поліпшення умов праці тощо, у нас профспілки втягуються в політичні розбори і вимагають відставки уряду, парламенту, президента, тобто ставлять політичні вимоги. Через політизацію профспілки роз’єднані. Лідер одних (Стоян) входить у фракцію Партії регіонів, а лідер інших - «незалежних» - у фракцію БЮТ. Така роз’єднаність вигідна політикам. В залежності від того, хто при владі, політики успішно маніпулюють профспілками.

Насправді ж нам потрібен неполітизований об’єднаний профспілковий рух. Проблеми трудового люду спільні всюди – що на Заході, що на Сході, на Півдні України чи у Центрі. Скрізь малі зарплати, пенсії, погані умови праці, низький соціальний захист (відсутня страхова медицина).

Права й соціальні блага добровільно ніхто не дасть, їх треба виборювати. Цього, до речі, вчить нас світовий досвід. Високі зарплати, високий рівень соціального захисту, страхова медицина, пенсії – все це результат не політичних розбірок, а боротьби організованого профспілкового руху (тред-юніонів). Спитайте Є. В Лехкого, який був у США, чого найбільше бояться уряд і бізнес Америки, – тред-юніонів. А хто поставив на коліна комуністичну систему в Польщі – профспілка «Солідарність».Але Валенса втратив підтримку, як пішов у владу, а профспілковий рух затих.

Якщо б ми мали добре організований і об’єднаний профспілковий рух, то давно б мали страхову медицину, людську зарплату, значно меншу частину тіньових зарплат.

Але щоб організуватись і об’єднатись, ще раз наголошу, потрібно відмовитись від політичних гасел, а висувати суто економічні. Тоді будь-який уряд зможе працювати повний термін повноважень і зосередитись над вирішенням важливих економічних проблем, а не думати весь час, як втриматись при владі.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин