Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Олександра Прейман: «Я горджусь своїм Журавном»

Нещодавно в Естонії побачила світ книга Олександри Прейман «Мої молоді роки».

Уродженка Журавна ділиться спогадами про своє нелегке дитинство, юність, які були сповнені слізьми і випробуваннями. Страшні повоєнні роки, пройдені героїнею просторами Сибіру, розкривають перед нами життя цілого покоління українців. Радянська тоталітарна система не щадила дівчат, жінок, матерів - кінська робота і та була під силу. «Яка людина сильна, віра в Бога нас спасла», - пише п. Олександра. І 1947, будучи на каторжних поневіряннях, народила сина… Отой гірко зароблений пиріжок жінка несла після роботи в «детдом» (за 5 км від табору), де був її син Мирослав… Після десяти років випробувань і позбавлення прав на 5 років вона часто хворіла, перенесла тяжку операцію.

 

Та іскра сонячного світла таки завітала у її стривожене серце, коли у Большой-Муртє познайомилася з політв’язнем естонцем. Працював він ковалем, слюсарем. І був Роберт дуже доброю людиною…

 

Та згадаймо період, коли Олександра ще жила у нашому краї. Народилась у 1926 році. Навчалась у Стрийський торговельній школі. Потім працювала в Українському національному комітеті секретарем. 1943-го вступила в ОУН, де провідником був Стефaн Бойсан. Дали їй тоді псевдо «Орлівна». Секретарювала і в Журавнівській сільській раді до 1945 року. І де б не працювала п. Олександра - на волі чи в неволі, завжди допомагала людям.

Патріотичний дух, дух рідного Журавна ніколи не меркне в очах жінки уже поважного віку.

«Я горджусь своїм Журавном, своєю вулицею, патріотами», - так голосно і щиро промовляє вона.

Сьогодні Олександра Прейман проживає в Естонії, активно цікавиться подіями та процесами, що відбуваються в Україні, а також справами українських товариств Естонії.

«Кожне покоління має свої випробування, але покоління героїні цієї книжки прийняло на себе особливо жорстокий удар – масове нищення власного народу… ЇЇ доля – це доля мільйонів наших співвітчизників», - пише у передмові до видання голова Союзу українок Естонії Лілія Чикаленко.

Щоб повніше відтворити картину тих часів, у книзі, крім спогадів Олександри Прейман, наведені цитати із лекцій з історії України доцента, кандидата історичних наук Валерія Власенка.

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин