Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Україно моя, відродись!

Дорога в світ -

Незалежна наша нива

Здивувала увесь світ.

Вона є, буде щаслива,

Розцвіте, як маків цвіт.

О. Лижник.

Погожого недільного дня, 27 березня, у Будинку культури м. Ходорова проходив вечір поезії Остапа Лижника, присвячений ювілею з дня народження поета та презентації його трьох книг. Поет 7 січня, на Різдво Господнє, святкував поважний ювілей – вісімдесят років від дня свого народження.

 

Привітати ювіляра прийшли його друзі, колеги, представники влади, члени громадських організацій, місцеві письменники, шанувальники його творчості. В залі був повний аншлаг.

 

Організували святкування ювілею письменника міська рада, «Союз українок» та вчителі Ходорівської ЗОШ №2.

Творчий вечір розпочала ведуча вчитель Ходорівської ЗОШ №2 Л. Макух декламацією твору поета. Вона коротко розповіла біографію ювіляра, зупинилася на аналізі поезій Лижника, звернула увагу на патріотичні мотиви його творчості.

Далі надали слово самому поету. У своєму виступі О. Лижник розкрив присутнім невідомі сторінки свого життя - перебування за кордоном, аналізував поезії того періоду. Лише у своїх творах він міг висловити свій душевний стан, пригніченість, тугу і сум за домівкою, за рідною землею. Розповів п. Остап гостям вечора, як зароджувалися його твори про Українську Повстанську Армію. В ході зустрічі декламував свої вірші, ділився планами на майбутнє.

У виконанні учнів загальноосвітніх шкіл, Ходорівської ЗОШ №2 звучали поетичні твори ювіляра. Художні колективи м. Ходорова, учні музичної школи «Калина», дитячий художній колектив «Лілея» виконували поезії поета, які самі ж поставили на музику. З уст Ольги Кобринович теж звучала поезія Остапа Петровича, покладена на музику.

Привітав ювіляра і член Братства ОУН-УПА та Спілки політв’язнів, автор книг «Дзвони пам’яті» Олексій Данилишин. Він побажав поету натхнення, невтомної праці на життєвій та поетичній ниві. Як зазначив п. Данилишин, Остап Лижник завжди був і є творчою людиною, відданим другом, вірним помічником. Весь свій вільний час віддає творчості. Його ім'я вже вписано в скрижалі історії українського красного письменства.

Також вітали Остапа Лижника сім’я Мелехів, громадська організація «Союз українок»

Міський голова, великий шанувальник творчості письменника зазначив, що любов до своєї Вітчизни, малої Батьківщини, рідного куточка є однією з провідних тем у творчості ювіляра. Де б не знаходився Остап Петрович, куди б не кидала його доля, ніколи не забував він про рідний край. Скрізь він відчував свій кровний зв’язок з Вітчизною та своїм народом.

У віршах поета лунає незгасима віра в свій народ, у розвій його потужної сили, що бере початок з глибини віків і яку не вдалось згасити трьохсотлітнім поневоленням. Поет вірить у свій народ, у його дух і цією вірою ділиться із своїми читачами.

Усі бажаючі, а їх було чимало, вітали п. Остапа з днем народження та дарували квіти і подарунки. Поздоровлення перепліталися з читанням віршів поета. Присутні відчули красу українського слова, поезії, яка надає крила і, зупиняючи біг часу, примушує замислитися над життям.

Так багато в той вечір було сказано про цього великого по широті духу чоловіка. Та все-таки ще стільки залишилось несказаного. Після цього вечора захотілось перегорнути сторінки його книг. І побажати ювіляру творити ще літ до ста.

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин