Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Життєвий ювілей

Не прагнучи слави, робить те, що йде від його душі, не чекаючи за це винагород чи похвали. Він зробив це своїм обов’язком – зберегти бодай дещицю про людей, які на власних плечах, своєю кров’ю, життям своїх рідних наближали незалежність України. Їх тисячі... Пам'ять про них жеврітиме, й велика заслуга в цьому Олексія Васильовича Данилишина.

5 березня подякувати за такий великий вклад в збереження нашої історії, привітати з життєвим ювілеєм Олексія Васильовича прийшло чимало людей. У залі Народного дому смт. Гніздичева вже, мабуть, давно не вітали таких поважних гостей.

Усіх їх об’єднало одне бажання: від щирого серця привітати, сказати добрі та теплі слова, потиснути руку односельчанину, побратимові Олексію Данилишину. Перед початком концерту присутні мали змогу у документальному фільмі почути і побачити, якою важливою справою останні роки займається Олексій Васильович. Про те, як він з допомогою небагатьох однодумців, наче по намистинах, збирає спогади очевидців, історичні факти, нанизуючи їх в єдине ціле. В те, що ми згодом назвемо гордо й шанобливо – історія національно-визвольного руху на Жидачівщині. Поки найповніша.

Олексій Васильович народився 9 березня 1931 року в с. Облазниці. Під час навчання у Стрийському педагогічному училищі в 1950 році був арештований за приналежність до підпільної молодіжної організації українських націоналістів «Месники». Трибуналом Прикарпатського військового округу засуджений до 25 років позбавлення волі. Довгих сім років відсидів у концтаборі Джезказгану. 1956 року амністований комісією Верховного суду СРСР. Повернувшись в Україну, понад 30 років працював у електромережі. Через усе життя проніс у своїй душі, наче естафету від свого покоління до теперішнього, ідею національного відродження, яку маємо продовжити ми. Продовжити не в кривавій борні, а в злагодженій, кропіткій щоденній праці. Маючи свою, вистраждану мільйонами людей державу – завдання сьогодення не продати її, не розміняти за гріш, а розбудовувати на національних засадах.

Знаю, що Олексій Васильович просив не робити із його уродин великої оказії. Проте до ювіляра завітали усі, хто відчував своїм обов’язком прийти. Перші слова з побажаннями Божої ласки, здоров’я, добра линули від дружини, дітей, онуків та рідні з Облазниці. Згодом вітали шановного уродинника голова районної ради Ігор Кос, голова РДА Сергій Коваль. колова крайового Братства УПА Г. Дидина. Григорій Петрович один із перших, хто на сторінках районного часопису «Новий час» розпочав публікувати імена учасників національно-визвольної боротьби на наших теренах. Роботу свого побратима продовжив Олексій Васильович.

Слова вдячності ювіляру висловив депутат районної ради Роман Баліцкий, який також багато доклався до того, щоб видання обох книг «Дзвони пам’яті» побачили світ. Сьогодні він активно допомагає у видавництві третьої книги «Військова історія українського повстанського руху: підрозділи, бойові акції, бункери і криївки Жидачівщини».

Ювіляр приймав поздоровлення від голови спілки політв’язнів Ходорівщини Романа Осімницького та міського осередку спілки Катерини Гучко, поета Остапа Лижника, члена товариства «Пам’ять» Володимира Гаврона, селищного голови Гніздичева Івана Оліяра. Теплі слова на адресу Олексія Васильовича висловили священики Кохавинського монастиря о. Володимир та парох Гніздичева Микола Масендич, а також представниця парафіяльної ради Кохавинського монастиря Галини Турчак.

Також вітали Олексія Данилишина, громадська діячка, М.Турченяк, депутат районної ради від політичної партії «За Україну!» П. Дубик, головний редактор «Нового часу» А. Данилець, засновника Музею Слави Стецько у с. Юшківцях В. Лагоцький, заступник голови обласної організації Конгресу Українських Націоналістів А.Федів, представники ЛОО КУНу А. Микуш, РО КУНу В. Мелех, від ТзОВ «Вінал» - Р. Кулешик, який в дарунок залишив ювілярові скромний внесок на видання третьої книги. До вітань приєднались також депутат районної ради від РО ВО «Свобода» А. Чад.

Надзвичайно зворушливо винуватця заходу привітали творчі колективи селища Гніздичева. У виконанні чоловічого ансамблю Народного дому (керівник Володимир Сушко), ансамблю юнаків Гніздичівської школи під керівництвом Михайла Кузишина. До слова, юнаки вразили своїм виконанням повстанської пісні не лише ювіляра, а й присутніх. Струнами бандур та мелодійними голосами чарував й дует Ходорівської музичної школи, бардівським виконанням українських повстанських пісень радувала львів’янка Уляна Іщук.

На завершення у виконанні хору лунала подячна до Почаївської Матері Божої «Ой зійшла зоря» та «Многії літа» ювіляру.

Дякуючи всім присутнім, громаді, організаторам за щирі привітання та теплий прийом, Олексій Васильович не був би собою, якби в цей день, 5 березня, не вшанував пам’ять героїчної постаті Романа Шухевича. Саме цього дня у Білогорщі від рук енкаведистів загинув головний командир УПА.

Олексій Данилишин висловив сподівання, що смерть Романа Шухевича й сотень тисяч людей, які віддали своє життя за волю України, не буде марною.

 

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин