Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Мистецтво було його пристрастю

Його часто величали патріархом живопису, ним захоплювалися як людиною надзвичайної духовної сили, людиною? яка цінувала й любила світ у всій його красі.

13 лютого ходорівчани відзначили 92-у річницю (народився 12 лютого 1919 року в с. Добрівлянах) із дня народження народного художника України, краянина Зеновія Кецала й вшанували його світлу пам'ять. Зеновія Євстаховича не стало 14 серпня 2010 року.

Більш як 70 років Зеновій Кецало творив неперевершені шедеври, залишивши у спадок сотні своїх неповторних робіт. Він був справді видатним майстром пензля й олівця. Художником, якому підвладні чи не всі графічні техніки: лінорит, дереворит, офорт, мецо-тинто, літографія й інші, добрий аквареліст та автор олійного живопису, який створив декілька тисяч творів. Зеновія Кецала сприймали як людину-легенду. А його доробок для митців, за словами директора коледжу ім. Івана Труша Василя Отковича, – це хрестоматія, яку «просто треба відкрити».

Картини художника виставлялися не тільки на українських виставках, а й на престижних закордонних вернісажах. Він представляв свої роботи у Нью-Йорку, Торонто, Чикаго, Перемишлі.

Часточка його самого назавжди залишилась серед нас. Художник подарував шанувальникам прекрасного, своїм дорогим землякам більш як сотню картин, що експонуються у Ходорові, Жидачеві.

Вшанувати пам'ять талановитого майстра пройшли всі, хто знав, любив, захоплювався творчістю та особистістю Зеновія Кецала. Спогадами про побратима, колегу, художника ділилися голова Львівської організації Національної спілки художників України Олег Микита, голова «Просвіти» Дрогобича Микола Садоха, скульптор Роман Романович. Атмосферу й тепло родинного спілкування відчули рідні художника, зокрема донька Оксана, племінники (син та донька рідного брата Теодозія).

На вечорі звучали лірично-тужливі композиції у виконанні жіночого ансамблю «Калина» та народного чоловічого ансамблю «Діброва». Поетеса Галина Охоцька прочитала авторського вірша «Художник», якого вона присвятила патріархові українського живопису. Натхненницею та ведучою вечора була Олександра Королюк.

Як розповіла п. Олександра, відтепер Народний дім м. Ходорова носитиме ім’я видатного художника Зеновія Кецала. Відповідне рішення 28 січня 2011 року прийнято виконкомом Ходорівської міської ради. У планах ходорівчан також назвати іменем художника й одну з вулиць міста.

У с. Добрівлянах збереглася садиба, у якій народився і зростав Зеновій Кецало. Наразі ніхто не береться сказати, чи буде колись там музей. А варто було б. Наразі готується встановлення меморіальної дошки.

Оксана ФРАНКІВ.

Фото: Б. Бирича.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин