Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

100 років прожити – не поле з Монастирця до Старого Села перейти...

24 вересня сторічний ювілей святкувала мешканка Старого Села Меланія Гудак.

У наш непростий час знайти людей, які прожили ціле століття, непросто… Вік бере своє, і тих, хто доживає до таких поважних років, – одиниці. А мама ще в силах, при доброму розумі і здоров’ї як на свої роки, - розповів редакції син Василь Гудак, знаний в Україні майстер декоративної кераміки, станкового живопису та графіки. Саме завдяки йому ми дізналися про поважний ювілей.

Нелегким було життя матері п. Василя. Народилася Меланія Василівна 24 вересня 1921 р. в с. Старе Село. Закінчила початкову школу: перший та другий класи в Старому Селі, а третій та четвертий - у сусідньому селі Монастирець.

У 1940 році доля звела її з Андрієм Дем’яновичем Гудаком із Монастирця. Народився син Василь. Щоправда, недовго тішилася Меланія сімейним щастям: чоловіка забрали на війну, а згодом прийшла звістка, що 3 листопада 1944 він загинув та похований на радянському військовому цвинтарі в місті Міхаловце (Словаччина).

А далі була важка робота у колгоспі «Верховина», який згодом перейменований ім. Івана Франка. Двічі з сином Василем та онуком Назаром Меланія їздила на могилу чоловіка.

Отак потрохи, рік за роком і сплили ті 100 літ. Тішиться старенька сином Василем, який після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва став доцентом кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, кандидатом мистецтвознавства, професором і ще зараз працює у Львові й об’єднує навколо себе вихідців з Журавненщини.

У столітній ювілей до хатини пані Меланії з’їхалося багато людей. Як розповів п. Василь, на побажання мами прибув шановний священник о. Зеновій, щоб висповідати та запричастити маму Святими Дарами, порозмовляти, розрадити, підтримати морально, духовно. “Ми сердечно йому дякуємо за достойну пастирську службу”, додав п. Василь.

“Вітали ювілярку і представники місцевої влади: Василь Вітер – голова селищної ради, Ярослав Башта, Роман Артемчук, Ярослава Дашавська, Галина Гризак, Галина Лисевич, Алла Башта – директор Монастирецької школи, учні школи. Дарували ювілярці дуже багато квітів та солодощів. Ми ж, - додає п. Василь, - у свою чергу, як годиться, почастували дорогих і таких бажаних гостей вином, цукерками та пампухами, які за «засекреченим» рецептом спекла сестра Меланія Башта”.

Тож многії ще літа ювілярці, а до родинної хати хай завжди буде добре протоптана стежка.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин