Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ярослава Стецько і Жидачівщина

14 травня виповнюється 100 років від дня народження видатної українки - Ярослави Стецько. Слава Стецько - відома політична діячка, журналістка, співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН). Дружина Ярослава Стецька. Голова ОУН(б) (1991-2001). Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН). Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.

Анна Музика, саме таке справжнє імя Слави Стецько, народилася на Тернопільщині. Проте мало кому відомо, що довший час з 1939 по 1941 рр. вона працювала вчителькою та директоркою школи у невеличкому селі Юшківці на Жидачівщині. Отож на наших теренах відбувалося і її громадське та політичне зростання.

Саме для того, щоб відкрити ці мало відомі широкій громадськості факти та зберегти для нових поколінь приміщення старої школи в якій без перебільшення відбувались історичні події й створено музей імені Слави Стецько. Стараннями ентузіаста, уродженця Юшківців Володимира Лагоцького та за підтримки небайдужих людей музей функцінує вже десять років. У 2016 році йому присвоєно звання “Народний музей”. Сьогодні музей передано в управління Ходорівській ОТГ.

В експозиції музею відтворено інтер’єр меморіального кабінету Слави Стецько, в якому вона працювала в Києві на Хрещатику, 21. Крім історії життя та діяльності Слави Стецько, у музеї представлена й експозиція «Визвольна боротьба на Жидачівщині».

У підвалі музею відтворена підпільна друкарня. Саме тут у 1944 році діяла таємна друкарня під кодовою назвою «Полтава», де друкували підпільну літературу. Сьогодні тут є діючий макет друкарського верстата, схожий використовувався референтурою пропаганди проводу ОУН (осередок «Зелений Гай») під керівництвом Петра Дужого.

Відвідати єдиний в Україні музей Слави Стецько приїжджають чимало відвідувачів з всієї України. Це можна зробити також і віртуально, що актуально в час карантину. Для цього потрібно зайти на сторінку музею у facebook.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин