Зорана нива поета

Кажуть, людина народжується із визначеною долею. Дорога ж до пізнання свого покликання нелегка. Часто доводиться долати життєві негаразди, зупиняється на перехрестях, обираючи свій єдиний шлях. Не зраджував своїм мріям, відчуттям, а твердою ходою йшов до мети наш краянин, поет Остап Петрович Лижник, який народився 7 січня, на саме Різдво Господнє.

 

З ранніх літ Остап Лижник відкрив у собі талант і впродовж всього життя відшліфовував грані поетичного слова.

 

Творчість Остапа Лижника – це наче суцвіття калини, яке в людських душах достигає багряними ягодами, як символ життя, крові, вогню. Це своєрідне уособлення дому, усього рідного, єднання народу в його спільній минувшині й прийдешності.

Ходорівчанин, талановитий поет та прекрасний перекладач Олесь Дудин свого часу назвав Остапа Лижника поетом-бунтарем, який не мириться із неправдою, який словом міцним наче криця розбиває на друзки неправду, полуду з очей своїх краян.

Поет вірить у свій народ, у його дух і цією вірою ділиться із нами:

Ніколи вже нікому не здолати,

Не зупинить ідей високий рух,

Бо мали ми і завжди будем мати

Здоровий і завзятий, пречистий і крилатий,

Священний Український Націоналістичний Дух!

Колектив народного часопису «Новий час» сумує разом із громадськістю Жидачівщини, висловлює слова співчуття й розради рідним та близьким Остапа Петровича. На жаль, його вже немає з нами. Цієї листопадової пори перестало битись серце гідної людини, патріота України, нашого краянина. Остап Петрович зорав свою ниву життя, засіяв її, як добірним зерном, своїми книгами. Вже нам з вами збирати врожай.

Вічна пам'ять!

Лижник Остап Петрович народився 7 січня 1931 р. у селі Загірочко. Закінчив Львівську середню школу ім. Івана Франка. Жив і працював у Львові, за фахом електрик.

У 1944 році за зв’язки з ОУН був заарештований його батько Петро Лижник і висланий до Сибіру. Патріотичні поезії Остапа Лижника – це суть його життя , творчого натхнення. У книжку „ Україно моя, відродись” увійшли вірші , написані протягом багатьох років, у якій він прагне осмислити складний і героїчний шлях українського народу до волі і незалежності, створення соборної держави. Про Україну, її минуле і сьогодення, незабутні сторінки боротьби за визволення поет говорить відверто з болем і любов’ю. Патріотичні поезії написані щирим серцем і душею, з мріями про велике майбутнє України.

Список видань: «Україно моя, пробудись» (1996), «Розірвані кайдани» (1998), «Воля з нами» (2001), «Вибране на тлі епохи» (2004), «Україно моя, відродись» (2004), «Дух нашої нації» (2006), «Незалежна нива» (2008).

Надрукувати