Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Зорана нива поета

Кажуть, людина народжується із визначеною долею. Дорога ж до пізнання свого покликання нелегка. Часто доводиться долати життєві негаразди, зупиняється на перехрестях, обираючи свій єдиний шлях. Не зраджував своїм мріям, відчуттям, а твердою ходою йшов до мети наш краянин, поет Остап Петрович Лижник, який народився 7 січня, на саме Різдво Господнє.

 

З ранніх літ Остап Лижник відкрив у собі талант і впродовж всього життя відшліфовував грані поетичного слова.

 

Творчість Остапа Лижника – це наче суцвіття калини, яке в людських душах достигає багряними ягодами, як символ життя, крові, вогню. Це своєрідне уособлення дому, усього рідного, єднання народу в його спільній минувшині й прийдешності.

Ходорівчанин, талановитий поет та прекрасний перекладач Олесь Дудин свого часу назвав Остапа Лижника поетом-бунтарем, який не мириться із неправдою, який словом міцним наче криця розбиває на друзки неправду, полуду з очей своїх краян.

Поет вірить у свій народ, у його дух і цією вірою ділиться із нами:

Ніколи вже нікому не здолати,

Не зупинить ідей високий рух,

Бо мали ми і завжди будем мати

Здоровий і завзятий, пречистий і крилатий,

Священний Український Націоналістичний Дух!

Колектив народного часопису «Новий час» сумує разом із громадськістю Жидачівщини, висловлює слова співчуття й розради рідним та близьким Остапа Петровича. На жаль, його вже немає з нами. Цієї листопадової пори перестало битись серце гідної людини, патріота України, нашого краянина. Остап Петрович зорав свою ниву життя, засіяв її, як добірним зерном, своїми книгами. Вже нам з вами збирати врожай.

Вічна пам'ять!

Лижник Остап Петрович народився 7 січня 1931 р. у селі Загірочко. Закінчив Львівську середню школу ім. Івана Франка. Жив і працював у Львові, за фахом електрик.

У 1944 році за зв’язки з ОУН був заарештований його батько Петро Лижник і висланий до Сибіру. Патріотичні поезії Остапа Лижника – це суть його життя , творчого натхнення. У книжку „ Україно моя, відродись” увійшли вірші , написані протягом багатьох років, у якій він прагне осмислити складний і героїчний шлях українського народу до волі і незалежності, створення соборної держави. Про Україну, її минуле і сьогодення, незабутні сторінки боротьби за визволення поет говорить відверто з болем і любов’ю. Патріотичні поезії написані щирим серцем і душею, з мріями про велике майбутнє України.

Список видань: «Україно моя, пробудись» (1996), «Розірвані кайдани» (1998), «Воля з нами» (2001), «Вибране на тлі епохи» (2004), «Україно моя, відродись» (2004), «Дух нашої нації» (2006), «Незалежна нива» (2008).


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин