Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Олена ОГОНОВСЬКА: «Дехто каже, що ЗНО - це лотерея, насправді - ні»

У її шкільному атестаті з усіх предметів лише 12 балів! Результати зовнішнього незалежного оцінювання теж вражають.

Як вчитись так, щоб навчання приносило задоволення, розповідає випускниця Жидачівського НВК Оленка Огоновська.

 

- За всі роки навчання у Жидачівському НВК не пошкодувала про вибір школи. З першого класу наснаги до навчання мені додавала перша вчителька. Для себе ще з початкових класів поставила за мету закінчити школу із золотою медаллю. Власне так і вийшло. З кожним роком я поліпшувала свої показники, зрештою в 11-му класі досягла рейтингу 12 балів з усіх предметів.

 

Насправді багато говорять про те, що в 11-му класі потрібно розставляти пріоритети і ставитись до окремих предметів так, ніби вони важливіші ніж інші. Але я ж не знаю, що мене чекає у майбутньому, з чим мені доведеться мати справу. Тож подумала, що треба навчатися усьому, можливо, це стане в нагоді. Загалом вчитися мені не важко. Звісно, я не приділяла усім шкільним предметам стільки уваги як українській мові чи історії, але старалася ті знання, які здобула в попередні навчальні роки, закріплювати. В 11-му класі мені зовсім не важко було навчатися. Тож задоволена, що вийшло так, як планувала.

- Ти ходила до репетиторів чи обмежувалась лише шкільною програмою?

- Ходила до репетиторів. Так, школа дуже багато дала, але, наприклад, з історії, починаючи із 7-го класу, подається великий обсяг інформації і дещо забувається. Тому потрібно повторювати, відновлювати в пам’яті вже пройдений матеріал. Додатково у репетиторів готувалася з історії України, української мови, математики та англійської мови.

- Часто вчителі нарікають, що учні 11-го класу рідко відвідують уроки в школі через те, що їздять до репетиторів. Це правда?

- Намагалась не пропускати занять, але траплялися дні, коли потрібно було прочитати якусь книгу на 300 сторінок за день або до олімпіади підготуватись, то доводилось пропускати уроки. Але справді в 11-му класі таке бувало, що дуже мало приходило учнів, по черзі ходили на уроки. (Сміється).

- Для того, щоб ось так бездоганно скласти іспити з усіх предметів, скільки часу треба займалася після школи?

- Для того, щоб зробити домашнє завдання, мені треба було менше як дві години, а от вже вивченню додаткових предметів, які потрібні для зовнішнього незалежного оцінювання, присвячувала багато часу. Але лягала спати о 22-ій год.

- Тобто спала достатньо?

- Так. (Сміється).

- Які предмети тобі найбільш імпонують, які б ти хотіла вивчати більш глибоко та ким ти себе бачиш у майбутньому?

- Себе я бачу журналістом. Це моя мрія. Навіть не можу уявити себе кимось іншим. З 8-го класу в мене зародилось ось таке бажання, хоча всі мене від цього відмовляли. «Це не твоя професія», - казали мені всі знайомі. Тому вже в 9-10 класах вирішила, що поступатиму на юридичний. Але потім зрозуміла, що це точно не моє і якщо я це зроблю, то потім шкодуватиму. Тепер вирішила, що тільки не юридичний, подам заяву ще на міжнародні відносини. Не важливо, що кажуть інші, радять, важливо те, що мені подобається. Тому хочу розвивати насамперед українську мову та ще вивчити іноземні мови.

- Які мови ти б хотіла вивчати?

- Звісно, англійську. Також п’ять років ми вчили німецьку мову, а крім цього, ще хочу вивчити французьку, іспанську та японську мови.

- Розкажи про цьогорічну організацію ЗНО. Які нововведення запроваджено?

- Цього року правила ЗНО дещо змінилися, багато експертів нарікають, що воно стало в кілька разів важче. Змінилась сама система оцінювання. Якщо цьогорічні бали порівняти з минулим роком, то могла б мати вищі рейтингові бали. Наприклад, мої 198 балів з української мови минулого року могли бути 200. Завдання практично не змінилися, хоча є кілька запитань, із приводу яких досі тривають суперечки. Але насправді сама система не змінилася. Дехто каже, що ЗНО - це лотерея, насправді - ні. Для того, щоб здати на високі результати, треба насамперед готуватися. Думаю, що зміни наступного року будуть, зокрема з історії хочуть ввести можливість давати поширену відповідь на запитання. Та як би там не було, скласти зовнішнє незалежне оцінювання на високі бали реально, лише треба відповідно готуватись.

- ЗНО досі дає можливість поступати у вищі навчальні заклади без кумівства і хабарів. Куди ти вже подала документи?

- Так. З 19 липня подаватиму документи, оскільки рейтингові результати прийшли лише 18 липня. На факультет журналістики в університет ім. Шевченка переді мною є дві заяви, що мають вищий рейтинговий бал ніж у мене. Маю можливість подати 9 заяв, 4 - в один вуз. Подаватиму на факультети міжнародних відносин, журналістики, видавничої справи, медіаредагування, міжнародної комунікації.

Подаю заяви онлайн. Проблем із реєстрацією у мене не виникало. Для тих, хто не зміг зареєструватись в електронному кабінеті, дозволено подавати друковані заяви.

- Які спогади у тебе залишаться про школу?

- В останній рік наш «Б» клас дуже здружився. З вчителями стосунки стали ближчими. Про школу залишиться багато хороших спогадів.

Олена Огоновська підтвердила високі бали свого шкільного атестату, отримавши із ЗНО з української мови – 198, історії – 199, з математики – 196 та англійської мови - 198 балів. Класний керівник - Оксана Романівна Било. Вчитель української мови - Галина Романівна Пиріг.

Оленка жартома хоч і називає себе «книжковим черв’яком», бо дуже любить читати, може робити це навіть у черзі до банкомату, але вона цікава, розумна, жвава дівчина. Займається спортом, любить бігати, кататись на велосипеді. Також дуже любить подорожувати, слухати музику, а ще співати. Олена Огоновські, крім усього, ще й закінчила Жидачівську дитячу музичну школу з похвальним листом по класу фортепіано. Вона була призером районних та обласних шкільних олімпіад з економіки (2 і 3 місця), української (3) та англійської мови (двічі 3 місце).

Тож за такими як Оленка майбутнє нашого району й країни!

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин