Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Львівщина попрощалась із знаменитим художником Володимиром Патиком

9 вересня у Національному музеї у Львові відкриється ювілейна виставка живопису народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимира Патика, приурочена його 90-річчю. На жаль, там не буде автора. 28 серпня Володимир Йосипович Патик відійшов у вічність...

Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 р. у с. Чорний Острів на Жидачівщині. У 1953 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Навчався малярству в таких відомих художників як Роман Сельський, Микола Федюк, Йосип Бокшай. Володимир Патик працював у жанрі станкового та монументального малярства, графіки. Член Національної спілки художників України. Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок та пленерів. У 1999 р. стає лауреатом Національної премії України ім. Т.Шевченка за серію робіт «Земля Шевченка». Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст. Автор персональних виставок у Львові, Києві, Москві, Торонто. Створив ряд монументальних композицій в техніці мозаїки та темперного розпису. Твори майстра зберігаються в музейних колекціях України, Канади, США, Японії, Росії, Угорщини, Киргизії. Одна з його прижиттєвих виставок відбулась у 2010 році під назвою: «Було колись - на Україні...». На виставці представлено малюнки та пастелі з натури, створені впродовж 1970-1980 років, на яких відтворені мальовничі куточки українського Криму та Карпат.

30 серпня у Львові попрощалися із заслуженим художником України, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, одним із найвидатніших українських малярів другої половини ХХ ст Володимиром Патиком.

Чин похорону і прощання відбулися у Соборі святого Юра. Поховали митця у родинному гробівці на Личаківському цвинтарі.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин