Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Відійшов у вічність професор Львівської академії мистецтв Іван Самотос

7 липня 2016 року на 82 році життя відійшов у вічність скульптор, педагог, почесний академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор Іван Михайлович Самотос.

Він зробив великий внесок у скарбницю українського образотворчого мистецтва. Був автором 78 пам'ятників і 80 станкових робіт, більшість яких знаходиться в експозиціях провідних музеїв України та зарубіжних держав. Меморіальний комплекс «Пам’ятник воїнам УПА та членам ОУН борцям за волю України» на Замковій горі у Жидачеві – робота видатного майстра.

 

Іван Михайлович Самотос народився 20 серпня 1933 року в селі Устя Миколаївського районі. У 59-му закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв) за спеціальністю «монументально-декоративна скульптура».

 

У 1959-1962 рр. працював завучем Львівського училища прикладного та декоративного мистецтва, викладач. У 1962 розпочалася його педагогічна праця у Львівській національній академії мистецтв. З 1990 був завідувач кафедри монументально-декоративної скульптури, професором.

Нагороджений орденом «Князя Ярослава Мудрого» (2003) та орденом Кирила й Мефодія (2005). За останні роки створив пам’ятники Тарасові Шевченку в Соснівці й Бельцях (Молдова), В'ячеславу Чорноволу та «Жертвам Замарстинівської в'язниці» у Львові, на честь 2000-ліття народження Христа в Дрогобичі.

Доклав Іван Самотос свою талановиту руку скульптора і до нашого району. Меморіальний комплекс «Пам’ятник воїнам УПА, та членам ОУН борцям за волю України» на Замковій горі у Жидачеві – робота видатного майстра. У музеї гетьмана Івана Виговського встановлене погруддя гетьмана авторства майстра.

У творчості Івана Самотоса домінуючими залишалися теми національної історії та героїки, до яких активно увійшли сакральні образи, якими оздоблені новітні українські церкви.

Провести відомого скульптора в останню путь з Жидачівщини прибули ті, хто безпосередньо знав митця ще з часів Народного руху: почесний член українського земляцтва «Клекіт» Василь Мош та голова Громадської ради при Жидачівській РДА Ігор Николин.

Вічна пам'ять великому скульптору.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин