Журавно попрощалось з бійцем- добровольцем Ігорем Олеськівим

У травні йому виповнилося 40. Останніх півтора року Ігор на передовій. Але війна забирає не лише на полі бою. Після довгих місяців служби у батальйоні Кульчицького Ігорю Олеськіву дали заслужену відпустку. Тиждень вдома, біля рідні, серед товаришів, з якими виріс у рідному Журавні, і, здавалось би, що все гаразд, бо на передовій, звідки прийшов, де щодня можна загинути від снайперської кулі чи шматка міни, Бог оберігав. А тут раптом різке погіршення здоров’я, лікарня, де лікарі констатували внутрішню кровотечу, від якої не вдалось врятувати…

 

Ще коли розпочався Майдан, Ігор був одним із тих, хто поїхав до Києва першим. Тоді перемогли, а потім сталося те що, назвуть АТО. Він не довго вагався, не звертав увагу на благання дружини, доньки, а зі словами «хто за мене вас буде захищати?» добровольцем пішов на схід. Худорлявий, високий, як у нас кажуть, жилавий чоловік, Ігор відрізнявся військовою виправкою і хоробрістю. Далася взнаки служба в армії.

 

- Ігоря поважали побратими, бо він завжди був надійним, що дуже дорого значить у середовищі військових, - ділиться спогадами Микола, товариш по службі Ігоря. - Скільки раз кулі літали, і нічого, а тут, дома, хвороба зробила найгірше. Ви знаєте, у нас в Попасній, де останнім часом ми базувалися, обстріли інколи не припинялися цілу ніч. Подеколи ми навіть стримували Ігоря, бо вже надто був відчайдух, все рвався вперед і казав, що «ще на Москву підемо через Севастополь». І якось Бог милував. Жодна куля чи осколок не зачепили.

У складі добровольчого підрозділу Ігор пройшов і «котли», і наступ на Луганськ. З рук Президента за мужність, проявлену в бою, отримав відзнаку «За участь в антитерористичній операції». На здоров’я уваги під час війни ніхто не звертав. А проблеми розпочались ще на Майдані, де у ході сутичок з беркутівцями наших хлопців сильно «пом’яли». А далі служба, коли на такі дрібниці ніхто не зважає: сигарета, бойових 100 грамів і сирий окоп…

29 червня провести бійця в останню путь прийшли багато мешканців Журавна, представники місцевої і районної влади, установ і організацій. Приспущені прапори біля будинку, де жив Ігор, тримають побратими з батальйону оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України. Заплакані обличчя рідних і близьких, й останнє слово виголошує місцевий парох журавнівський декан о. Роман: «У той час, коли були такі, що ховалися від мобілізації, цей чоловік свідомо і добровільно пішов захищати нас з вами. Це вже Герой, шану якому треба віддати, низько схиливши голову».

На кладовищі побратими Ігоря звернулися до мешканців селища, влади з проханням не забувати про відважного побратима, допомагати сім’ї, дружині Олександрі і доньці, а наостанок поминальною сальвою провели бійця української армії.

Слава Україні і Герою слава!

Надрукувати