Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Журавнівський Шевченко

23 серпня у Журавнівському НВК відбулося урочисте відкриття та освячення літературно-художньої світлиці видатного земляка, талановитого поета та художника Богдана Януша.

У переддень Незалежності України, у День Українського Прапора Богдан Януш повернувся на рідну Журавнівщину у мудрому слові, у художньому витворі, у тому погляді, який споглядає з небес.

Який лишу я спадок на цім світі?

 

Лиш те – на чім тепер не збагатіти:

таланту скромного свого доробок,

а що він вартий – не мені судити.

Благодатна на таланти журавнівська земля. Мальовнича природа, хвилі двох найкрасивіших в Україні рік Дністра та Свічі спонукають до творчості, духовного пізнання цього непростого світу і тим самим дарують нам людей, які, як ті «Мойсеї», бачать набагато наперед, у реальності і простоті своїй відчувають те, що нам, простим смертним, не дано.

Таким був Богдан Януш, дитинство і юність якого пройшли у Журавні. Його не стало 1 квітня 2003 року. Його не стало, але Богдан залишився у своїх рубаях, у кришталевім дзвоні, у відлунні пройдених доріг, у серцях вдячних мешканців селища, побратимів зі Стрия, де він останні роки жив, у спогадах родини.

24 жовтня 2010 року біля ратуші в центрі Журавна було відкрито меморіальну дошку в пам’ять про видатного земляка. Іменем Богдана Януша назвали вулицю у селищі. І ось нарешті відкрили музей його імені.

5 серпня йому б виповнилося 75 років. Світлиця у НВК стала своєрідним подарунком громадськості своєму Журавнівському Шевченку.

«Богдан Януш вніс значний вклад в історію нашого селища, - зазначив директор Журавнівського НВК «середня загальноосвітня школа-ліцей» Володимир Цукорник. – Він залишив неоціненний скарб – свої твори мистецтва і літератури. У його картинах оживає природа рідного краю. Поезія розкриває діалектику людської думки. Він поет, для якого важливою була первинна сутність слова. Сьогоднішнє відкриття – це лише початок. Світлиця розміщена наразі тільки в одній кімнаті на третьому поверсі нашого навчального закладу, експозиція налічує понад 150 експонатів. Сподіваємося, в майбутньому це буде повноцінний меморіально-краєзнавчий музей».

На відкриття приїхали дві доньки Богдана Януша - Наталя зі Стрия та Оля, яка нині мешкає у Дніпропетровську. Також прибули друзі зі Стрия: Ярослав Чайка (меценат встановлення меморіальної дошки і видання усіх збірок Богдана Януша), Ярослав Михайлюк (голова Стрийського Братства шанувальників Тараса Шевченка), давній приятель Лев Рішко. Ведучими літературного свята були Надія Цибак та Андрій Романкевич.

Спогадами про непересічного, скромного та багатогранного й талановитого Богдана Януша поділилися: його товаришка Любов Овсянецька, донька Ольга, поетеса Наталя Тріщ, вчитель та поетеса Марія Баран, стриянин Ярослав Чайка. Звучали віршовані рядки Богдана Януша та пісні на його слова у виконанні творчої пісенної родини Цибаків: мами Надії й доньок – Марії та Оксани.

Після творчої урочистої частини усі запрошені пройшли у світлицю-музей, щоб оглянути експозицію. Право розрізати символічну стрічку надали доньці Наталі, одному з основних меценатів відкриття літературно-художньої світлиці – голові благодійного фонду «Добре серце» Олегу Канівцю, товаришу і побратиму Ярославу Чайці. Чин освячення провів о. Роман Гринишин.

В честь пам’яті про перші зустрічі (кінець 70-х – початок 80-х рр.) з незабутнім Богданом Янушем - побратимом, щирим патріотом України, талановитим поетом і навдивовижу цікавим художником, що своїм словом і пензлем передав глибоку любов до Батьківщини і навік залишив своє серце і душу у рідному Журавні, моя скромна віршована посвята.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Богданові Янушу в пам'ять про 12-ті роковини від дня його передчасної смерті року 2003.

Поети не вмирають – і навіть невеликі,

Їм небом суджено – віки,

Вони вертаються до гнізд своїх, немов лелеки,

І скрізь ми чуємо дотик їхньої руки.

Вони безсмертні – бо поети.

Їм Господь власноруч засвічує свічу,

Їм суджено падіння і високі злети,

Тому і йдуть, часом, так скоро за межу.

Він був поетом – і не тільки,

Він вмів іще тримати пензель у руці,

І оживали на його полотнах ясні зірки,

І ясен-місяць, що купався у Дністрі.

Він був поетом – і в тім його безсмертя.

Поета не ховають як мерця,

Поети – народу кожного міцне опертя,

Так було, так є. Так буде без кінця.

Свою поезію – душі пречистую молитву,

І свій живопис в позолоті рам,

І слово ніжне, гостре, наче бритву,

Богдан дарує нині з неба нам.

С. Ревуцький, м. Жидачів.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин