Передплата друкованого видання на 2021 рік
Індекс видання: 30496
Часопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЧасопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиСергій Айф – випускник-медаліст Жидачівської гімназії ім. О. Партицького, неодноразовий призер обласних та районних олімпіад із фізики, хімії, математики, української мови (у 2012-2013 навчальному році – 11 призових місць, а у 2013-2014 та 2014-2015– по 7 призових місць), активіст, учасник і співорганізатор багатьох проектів, у тому числі міжнародних (українсько-польських«Lets to Europe», «Run for creative», «Права національних меншин на території Польщі та України»). Хлопець переконаний, що до ЗНО можна відмінно підготуватись і без репетиторів. Як результат, його бали: українська і англійська мови – по 194,5, фізика – 198,5, математика – 200.
Спробувала вивідати у Сергія його секрет успіху в навчанні та складанні ЗНО.
- Отже, Сергію, до ЗНО ти готувався без репетиторів і досяг максимального результату. Яких зусиль тобі це коштувало? Як проходила підготовка?
- Головну роль зіграло те, що я добре вчився ще з початкової школи. Більшість матеріалу, потрібного для ЗНО, знав ще до 11 класу, і тому довелось просто повторити його. Розділив всю програму на теми і приблизні проміжки часу, за які можна осягнути кожну. Щодня готувався близько двох годин. Спочатку вчив теорію, а тоді розв’язував задачі з різних збірників і робив тести. Пройшов матеріал ще десь за два місяці до тестування, а тоді просто розв’язував минулорічні тести. Я б не сказав, що було дуже складно (як нам розказували, що ЗНО – завал). Просто вчився, і часу вистачало. Звичайно, великий вклад вчителів гімназії, бо це вони дали мені всю базу і знання з тем, потрібних для ЗНО, добре пояснювали на уроках, йшли назустріч у підготовці до тесту. Часто, коли не розумів якогось завдання, підходив на перерві до вчителя, і він мені пояснював. Ще допомогло те, що постійно брав участь в обласних олімпіадах, тому завдання ЗНО в порівнянні з ними були для мене легенькими.
- Ти брав активну участь у громадському житті школи і міста. Які проекти найбільше запам’ятались?
- Різні тренінги, які організовувала Леся Антонівна Баранкевич. Цікавими були поїздки в Польщу. Пройшовши попередньо навчання у Києві, я був тренером проекту «Free Keek» у Жидачеві, разом із волонтером Корпусу Миру із США Сарою Келегер ми розповідали про профілактику ВІЛ-інфекції серед молоді.
- Щоб відмінно вчитись, треба добре відпочивати. Як ти проводиш вільний час?
- Найкращий відпочинок – це сон. Часто сплю вдень, особливо після уроків у школі. А так, то по-різному вільний час проводжу: ходив на волейбол, але в 11 класі не мав на це достатньо часу. Також спілкування з друзями, соціальні мережі, шахи з татом… Але шахи втомлюють, від науки так не відпочинеш.
- В які виші проходив? Де і на якій спеціальності навчатимешся? Чому саме така спеціалізація?
- Я подавав документи в ЛНУ ім. Франка та в КНУ ім. Шевченка і в обох на всі спеціальності проходив, навіть на найпрестижніші факультети. Обрав навчання в Київському національному університеті ім. Шевченка, факультет Інститут високих технологій (ІВТ), напрям фізика. Фізика, бо завжди її любив і вирішив так. А ІВТ, бо це новий факультет і сподобався, коли я прочитав про нього. Раніше думав вчитися у ЛНУ на фізфаку, а коли почалась вступна кампанія, дізнався про ІВТ і передумав. Перспективи там більші, доступ до лабораторій, практика, менші групи. Ну і поглиблена хімія, біологія й акцент на нанофізику.
- Яка робота твоєї мрії?
- Однозначно пов’язана з фізикою. Від детальнішої відповіді на це запитання утримаюсь.
- Нахил до природничих наук – це в тебе спадкове? Як батьки поставились до вибору професії?
- Ні, не спадкове. Батьки хотіли, щоб я йшов в медичний, так як старші брат і сестра, але я захотів на фізику. Вони не були проти, підтримали мене, адже це мій вибір, з яким буде пов’язане моє майбутнє.
- Сергію, успіхів тобі у подальшому навчанні! Що ти можеш побажати майбутнім випускникам для досягнення хорошого результату?
- Потрібно докладати зусиль і змусити себе вчитись. Можна вивчити все навіть без репетитора. Результат залежить на 90 відсотків від самого учня і того, як він зможе налаштуватись на підготовку до тесту. Але почати вчити в 11 класі може бути пізно, тоді самому не вдасться досягнути такого результату. Просто треба постійно добре вчитись у школі, тоді ЗНО чи якийсь інший тест не буде проблемою.
Розмовляла Юлія МЕДЮХ,
студентка відділення журналістики Ужгородського національного університету.
81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1
Тел./факс: 032-393-14-01,
Відділ реклами: 093-240-40-56
E-mail: info@newtime.lviv.ua
Головний редактор: Андрій Данилець
Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків
Завідувач відділу: Оксана Франків
Відповідальний секретар: Іван Кофлик
Оглядач: Марія Татчин