Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Учень Жидачівської гімназії без репетиторів склав ЗНО та став студентом київського вишу

Сергій Айф – випускник-медаліст Жидачівської гімназії ім. О. Партицького, неодноразовий призер обласних та районних олімпіад із фізики, хімії, математики, української мови (у 2012-2013 навчальному році – 11 призових місць, а у 2013-2014 та 2014-2015– по 7 призових місць), активіст, учасник і співорганізатор багатьох проектів, у тому числі міжнародних (українсько-польських«Lets to Europe», «Run for creative», «Права національних меншин на території Польщі та України»). Хлопець переконаний, що до ЗНО можна відмінно підготуватись і без репетиторів. Як результат, його бали: українська і англійська мови – по 194,5, фізика – 198,5, математика – 200.

 

Спробувала вивідати у Сергія його секрет успіху в навчанні та складанні ЗНО.

 

- Отже, Сергію, до ЗНО ти готувався без репетиторів і досяг максимального результату. Яких зусиль тобі це коштувало? Як проходила підготовка?

- Головну роль зіграло те, що я добре вчився ще з початкової школи. Більшість матеріалу, потрібного для ЗНО, знав ще до 11 класу, і тому довелось просто повторити його. Розділив всю програму на теми і приблизні проміжки часу, за які можна осягнути кожну. Щодня готувався близько двох годин. Спочатку вчив теорію, а тоді розв’язував задачі з різних збірників і робив тести. Пройшов матеріал ще десь за два місяці до тестування, а тоді просто розв’язував минулорічні тести. Я б не сказав, що було дуже складно (як нам розказували, що ЗНО – завал). Просто вчився, і часу вистачало. Звичайно, великий вклад вчителів гімназії, бо це вони дали мені всю базу і знання з тем, потрібних для ЗНО, добре пояснювали на уроках, йшли назустріч у підготовці до тесту. Часто, коли не розумів якогось завдання, підходив на перерві до вчителя, і він мені пояснював. Ще допомогло те, що постійно брав участь в обласних олімпіадах, тому завдання ЗНО в порівнянні з ними були для мене легенькими.

- Ти брав активну участь у громадському житті школи і міста. Які проекти найбільше запам’ятались?

- Різні тренінги, які організовувала Леся Антонівна Баранкевич. Цікавими були поїздки в Польщу. Пройшовши попередньо навчання у Києві, я був тренером проекту «Free Keek» у Жидачеві, разом із волонтером Корпусу Миру із США Сарою Келегер ми розповідали про профілактику ВІЛ-інфекції серед молоді.

- Щоб відмінно вчитись, треба добре відпочивати. Як ти проводиш вільний час?

- Найкращий відпочинок – це сон. Часто сплю вдень, особливо після уроків у школі. А так, то по-різному вільний час проводжу: ходив на волейбол, але в 11 класі не мав на це достатньо часу. Також спілкування з друзями, соціальні мережі, шахи з татом… Але шахи втомлюють, від науки так не відпочинеш.

- В які виші проходив? Де і на якій спеціальності навчатимешся? Чому саме така спеціалізація?

- Я подавав документи в ЛНУ ім. Франка та в КНУ ім. Шевченка і в обох на всі спеціальності проходив, навіть на найпрестижніші факультети. Обрав навчання в Київському національному університеті ім. Шевченка, факультет Інститут високих технологій (ІВТ), напрям фізика. Фізика, бо завжди її любив і вирішив так. А ІВТ, бо це новий факультет і сподобався, коли я прочитав про нього. Раніше думав вчитися у ЛНУ на фізфаку, а коли почалась вступна кампанія, дізнався про ІВТ і передумав. Перспективи там більші, доступ до лабораторій, практика, менші групи. Ну і поглиблена хімія, біологія й акцент на нанофізику.

- Яка робота твоєї мрії?

- Однозначно пов’язана з фізикою. Від детальнішої відповіді на це запитання утримаюсь.

- Нахил до природничих наук – це в тебе спадкове? Як батьки поставились до вибору професії?

- Ні, не спадкове. Батьки хотіли, щоб я йшов в медичний, так як старші брат і сестра, але я захотів на фізику. Вони не були проти, підтримали мене, адже це мій вибір, з яким буде пов’язане моє майбутнє.

- Сергію, успіхів тобі у подальшому навчанні! Що ти можеш побажати майбутнім випускникам для досягнення хорошого результату?

- Потрібно докладати зусиль і змусити себе вчитись. Можна вивчити все навіть без репетитора. Результат залежить на 90 відсотків від самого учня і того, як він зможе налаштуватись на підготовку до тесту. Але почати вчити в 11 класі може бути пізно, тоді самому не вдасться досягнути такого результату. Просто треба постійно добре вчитись у школі, тоді ЗНО чи якийсь інший тест не буде проблемою.

Розмовляла Юлія МЕДЮХ,

студентка відділення журналістики Ужгородського національного університету.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин