Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Квіткові узори Лідії Скиби

На узорах її сорочок та сукенок можна загубити очі. Ромашки, волошки, барвінок, троянди, кетяги калини «проростають» на рукавах, грудях, подолах сорочок, спідниць.

Просто не віриться, що всі ці барвисті квіти народжуються в уяві майстрині й згодом, мов живі, розцвітають на виробах з полотна.

 

Як з під тендітних рук майстрині народжується така дивовижна краса, мали змогу побачити директори Народних домів району, які взяли участь у районному семінарі, організованому районним Народним домом, що відбувся 1 квітня.

 

Частину своєї неперевершеної колекції вишитого одягу представила майстриня з села Кологор Лідія Скиба. Сорочки, спідниці, костюми, оздоблені квітковими візерунками, від яких важко відвести зачудований погляд. Своїми роботами майстриня славиться далеко за межами району. У її весільних сукенках, вишитих костюмах на весільний рушник ставала вже не одна пара молодят, а дружки нареченої ходили запрошувати гостей. У неї сценічні костюми замовляли творчі колективи, зокрема й Ходорівської школи мистецтв.

Розмаїття квіткових узорів бентежить уяву. Просто не віриться, що такі живі квіти можна створити за допомогою барвистих ленточок, ниток та бісеру. Майстриня каже, що часто квіти дивовижної краси сняться їй ночами, й в такі моменти вона шкодує, що не має на чому їх зберегти. Як народжується така краса, змогли побачити учасники семінару й навіть самі спробувати.

Лідія Скиба радо ділиться своїм вмінням. У селі, де вона живе, хіба лінива дівчина не навчилася так вишивати. У майстрині вже є й свої учні, які не менш талановито вправляються у вишиванні. Зі своїми юними помічницями Анею Хамуляк, Марією Оброцькою п. Лідія навчала й учасників семінару.

Дивишся на роботи майстрині й дивуєшся, як ця молода жінка знаходить час і натхнення у щоденних клопотах села втілювати свої фантастичні роботи. Звісно, надійною опорою та першими помічницями для неї є її чарівні донечки Олеся, Ганнуся та Марійка. Двоє молодших - Олеся та Ганнуся - приїхали разом із матір’ю до Жидачева, щоб підтримати її та навчити інших такого стилю вишивання.

Майстриня своїми прекрасними й практичними виробами показує кожному з нас, що варто лише захотіти й можна змінити світ довкола себе, бодай одягти його в такі барвисті квіти, які розцвітають на сорочках та сукенках Лідії Скиби з Кологор. А сама майстриня своєму творчому натхненню та життєвому оптимізму завдячує своїй, на жаль, вже покійній свекрусі, дивовижній і водночас простій сільській бабусі Стефанії, яка залишила по собі цілу в’язанку пісень, авторських гуморесок та вишивки.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин