Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Декоративні тарелі від Галини Тимофтевич

Про неперевершену писанкарку Галину Тимофтевич із Жидачева свого часу ми вже розповідали читачам. Колекція цих добірних символів Великодня у майстрині справді вражаюча. В цьому змогли переконатися й директори Народних домів району, які взяли участь у районному семінарі, організованому районним Народним домом 1 квітня.

Галина Тимофтевич радо розповідала присутнім про історію писанки, про техніку її розпису, ділилася власними секретами писанкарства.

 

Та не менше захоплення, аніж писанки, викликала й її колекція розписаних тарілок. Біла порцеляна, оздоблена синьою барвою, виглядає майже по-аристократичному. Доволі складні розписи свідчать про високий рівень майстерності. Аж не віриться, що таку колекцію можна створити всього за один рік, приділяючи роботі лише кілька годин на день.

 

- Пані Галино, розкажіть про своє нове захоплення.

- Почалось буденно. Якось чоловік наводив лад у коморі й надибав старий креденс, у якому були вставлені керамічні плитки з голландським розписом. На них були зображені пейзажі Голландії: кораблі, млини й інше. Чоловік і каже: «Намалюй і ти щось схоже, мені такі речі подобається з самого дитинства».

Ще була така нагода: моя добра знайома, яка живе в Італії, займається розписом керамічних тарілок уже за більш професійною технологією. Так ось подруга мені показала, як розмальовуються такі тарілки.

Тоді собі подумала: «Невже я б такого не могла зробити!» Й запалившись цією думкою, купила фарби для розпису по кераміці. Взяла звичайну білу керамічну тарілку й ось так почала втілювати свої й чоловікові мрії.

- Чому саме синя барва?

- Є таке місто в Голландії Дельт, у якому споконвіку писалися тарілки. Там працювали цілі мануфактури з їх виготовлення. Ці тарілки розписувалися тільки синім кольором.

- І ось цю красу можна використовувати у побуті?

- Якщо робити все за технологією. Я ж роблю простіше. Але це теж потребує часу та терпіння. Адже малюнок потрібно закріпити на тарілці. Для цього готові розфарбовані вироби випалюють у печі від двох годин, бо фарба мусить добре закріпитися. Тоді таку тарілку можна вимити під водою чи протерти, не боячись ушкодити малюнок.

Якщо робити професійно, то використовуються порошкові фарби, які розводять лавандовим маслом. Після нанесення кожного шару фарби тарілку випалюють у печі, таким чином формуються потрібні відтінення, фактура малюнка. Печі нагріваються до 700 градусів. Такі тарілки вже можуть використовуватися у побуті, а не лише як предмети декору, - розповідає майстриня.

На розписування однієї тарілки йде десь до двох днів, якщо працювати по декілька годин, ділиться художниця. Сюжети переважно змальовує з графічних картин, додаючи до них авторські штрихи. Свою поки невелику колекцію п. Галина створила за якийсь рік. А все через те, що має дуже мало часу для творчості, адже її офіційна робота далека від мистецтва.

Сама Галина Тимофтевич скромно оцінює своє захоплення, кажучи, що етнічної цінності як такої вони не мають. Хоча, як відчуваю, майстриня ще не раз здивує нас своїми творчими художніми здобутками.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин