Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Два Андрія – два письменники

Два Андрії, й обидва письменники, завітали до літературної світлиці у Жидачівській центральній районній бібліотеці – Андрій Курков та Андрій Кокотюха.

Зустріч організували незмінні ведучі заходу - методист районного методкабінету, вчитель-словесник Ольга Прокопів та працівник ЦРБС Галина Дереш.

Спілкування з успішними, популярними письменниками сучасності видалось цікавим, пізнавальним та оптимістичним.

Письменник, журналіст, кіносценарист Андрій Курков знаний на Жидачівщині не лише за чутками чи прочитаними книгами, а й завдяки своїм відвідинам. Тож надзвичайно приємно, що такий затребуваний письменник, яким цікавиться читацька аудиторія Європи, не оминув нашого провінційного містечка по дорозі з Риму до Києва.

Андрій Курков розповів своїм жидачівським читачам про нову книгу «Щоденник Майдану». У ній для закордонного читача показано різницю між Україною та Росією. Незабаром ця книга вийде українською мовою.

«Ми унікальна країна, бо завжди живемо в середині історії, на наших очах щось постійно відбувається, ми самі в ній беремо участь. Важко передбачити, чим закінчиться історія з Донбасом та Кримом, а це означає, що ми країна з найбільш непередбачуваною долею.

Сьогодні я сірий оптиміст, бо все ж сподіваюсь, що ми всі доживемо до того часу, коли можна буде сказати, що Україна перейшла рубікон. Повернення назад ані до російського, ані до радянського немає, і ми будемо нормальною європейською країною, для якої Європа не означає членство в Європейській унії, а означає життя без корупції, коли всі рівні перед законом», - каже А. Курков.

Письменник веде доволі насичене життя, разом з іншими письменниками, такими як Сергій Жадан, Ірина Цілик, часто їздять у зону АТО, виступають перед місцевими жителями, солдатами, волонтерами. Нещодавно повернулись із Сєвєродонецька, Краматорська та Слов’янська. Розповідаючи про життя людей на території, де йде війна, Андрій Кукров озвучив дуже важливу тезу: «Не вірте тим, які кажуть, що потрібно віддати тих, хто не хоче бути з нами. Навіть якщо більшість і не хоче бути з нами, то є меншість, яка не виживе без нас».

Сьогодні Андрій Курков дописує новий роман. Сподіваємось, автор приїде знову до Жидачева, щоб презентувати його тутешнім шанувальникам.

Він пише ті книжки, які йому самому було б цікаво читати. Якщо книга не прочитується за вечір-два – це невдала робота письменника. Так вважає автор детективів, пригодницьких романів, трилерів, бойовиків, носій титулу «золотий письменник» Андрій Кокотюха. А на книжках він знається як ніхто, адже за рік прочитує їх не менше п’ятдесяти.

Останнім часом популярністю серед читачів користуються його історичні детективи «Червоний», «Київські бомби», «Адвокат з Личаківської» та інші.

Як йому вдається поєднувати події з історії України та детективні сюжети, про те, чому хотів стати бібліотекарем та чому не вміє писати романи про любов, розповів Андрій Кокотюха:

- Давно минули ті часи, коли книга була товаром підвищеного попиту, справді цінну книгу не так легко можна було дістати. Парадокс, книжкові магазини були майже в кожному місті. У нас зараз, навпаки, книгарень бракує, але немає книги, яку б ви не змогли роздобути, якщо вам це захочеться.

Ми, українці, думаємо серцями, віримо в щось романтичне, небесне і ми дуже містичні, при цьому ірраціональні. Саме тому історії, які обираю для написання, про віру в свої сили та можливості. Я намагаюсь довести присутнім, що думати потрібно не серцями, а головами, не піддаватись маніпуляціям.

У 2012 році А. Кокотюха почав писати історичні романи. Драма українців, затиснутих двома соціалізмами - інтернаціональним і національним, варта, щоб про неї розповіли, – це про роман «Червоний».

Корінь тих проблем, які ми сьогодні маємо на Донбасі, потрібно шукати в Радянському союзі. Нас доганяє зараз Радянський союз, каже автор.

Про опір українців окупаційній владі романи Кокотюхи «Повний місяць», «Таємне джерело». Здавалось, що може знати людина, яка народилася та виросла там, де не було навіть натяку на повстанський рух, людина, яка вихована в прорадянському середовищі. «Нас вчили, що українські повстанці, бандерівці - це фашисти, вороги. А коли я почав вчитися у Києві, зі мною вчилися колеги зі Львова, то вони розповідали про інше». Потім були й інші розбіжності між пропагандою й історичними фактами, й такі протиріччя підштовхнули письменника до глибшого занурення у цей історичний період.

«Знаків питання було дуже багато, й щоб зняти для себе ці запитання, я підійшов до написання першої книги на історичну тематику «Червоний». Книга написана з позиції людини, яка у всіх цих питаннях була далека й крок за кроком з’ясовує для себе справжній розвиток подій», - додає Андрій Кокотюха.

Нещодавно вийшли друком перші книги із серії ретродетективів про історичний Львів та Київ, а насправді про Україну між двох імперій 1908-1918 років. Консультує п’ятеро істориків.

Автор, пишучи на історичні теми, намагається повністю вжитися в той чи інший період. Важливі найменші дрібниці, тому, мабуть, придумані Кокотюхою історії здаються такими реалістичними, майже хронікальними. У написанні правдивих історичних книг йому допомагають поради істориків. Кокотюха співпрацює одразу з кількома й цей синтез думок та знань чудово поєднує у своїх пригодницьких книгах. Це допомогло письменникові навіть розв’язати, здається, нерозв’язану дилему, над якою ламають списи історики: чи вживати слово «жид» чи «єврей». Адже думки з цього приводу розділились. Тож після довгих дискусій було знайдене рішення.

- У непрямій мові вживається слово єврей, у прямій мові – жид. Жодного негативного чи позитивного забарвлення це не несе, воно нейтральне, бо відповідає історичній правді, - ділиться Андрій Кокотюха.

У своїй професії він один із найпродуктивніших авторів, адже з-під пера Андрія Кокотюхи вийшла ювілейна 50-та книга – «Адвокат з Личаківської», й на досягнутому письменник не зупиняється. Крім суто письменницької праці, Кокотюха багато уваги приділяє журналістській діяльності, громадській роботі, організовуючи творчі зустрічі з молодими літераторами. Сьогодні, привідкрию секрет, Андрій Кокотюха активно пробує змінити практику поповнення книжкових фондів у бібліотеках. На його переконання, в бібліотеки мають надходити книги не за залишковим принципом, а за потребами читачів.

Про те, щоб українська книжка швидше приходила до рук читача, вже не один рік дбає голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини, лауреат премії «За подвижництво у державотворенні» Михайло Ватуляк. Саме завдяки Михайлу Васильовичу читачі Жидачівщини мають змогу насолоджуватись спілкуванням із найвідомішими письменниками сучасності.

Вдало доповнили цікаву зустріч творчі виступи тріо народного вокального ансамблю «Лілея» районного Народного дому (керівник Н. Павловська), ансамбль учнів гімназії ім. О. Партицького (керівник О. Дахній), читала уривки із творів А. Куркова та А. Кокотюхи керівник народного театру-студії «Відродження» Наталя Присяжнюк.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин