Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Ходорові вшанували пам’ять Героя України Романа Точина

Минулого тижня Україна відзначила сумну дату – річницю розстрілів протестуючих на Майдані. З вівторка, 17 лютого, до понеділка, 24 лютого, відбувалися жалобні заходи з вшанування пам'яті найкращих, котрі своєю кров’ю та ціною життя довели: націю не зламати, не придушити.

 

У сузір’ї лицарів Небесної Сотні яскравою зіркою сяє ім’я ходорівчанина - сотника «Львівської брами» Романа Точина. Він загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера на Інститутській.

 

23 лютого, у день похорону Р. Точина, депутати Ходорівської міської ради на позачерговій сесії прийняли рішення присвоїти Ходорівській ЗСШ 1-111ст. №3 ім’я Героя Майдану Романа Точина та перейменувати вулицю, на якій розташована Ходорівська ЗСШ 1-111ст. №3, на вулицю імені Романа Точина. Найвищу нагороду нашої держави - Золоту зірку Героя України рідним Р. Точина вручили 20 лютого цього року у Києві.

22 лютого у Ходорові відбулась вагома подія, що золотими літерами буде вписана в історію нашого міста, – відкриття та освячення меморіальної дошки Героя України Романа Точина на фасаді загальноосвітньої середньої школи 1-111 ступенів №3, що носить його ім’я. Вклонитися пам’яті Героя Революції Гідності, командира «Львівської брами» Майдану Романа Точина, який своєю кров’ю освятив незалежність Української держави, чисельно прийшли родичі і побратими Героя, церковні процесії обох ходорівських парафій, представники влади, духовенства, громадських організацій та політичних партій.

Якщо у день похорону небо, вкрите чорними дощовими хмарами, оплакувало невинно вбитого Героя, то через рік, 22 лютого, блакитні небеса золотим промінням благословляли величне дійство, яке розпочалось із виконання усіма присутніми Гімну України.

Честь відкрити меморіальну дошку Герою України Р. Точину було надано міському голові Олегу Коцовському, народному депутату України Андрію Коту, директору СЗШ №3 Любові Мільовській.

Чин освячення меморіальної дошки здійснили місцеві священики греко- та римо-католицьких конфесій о. М. Черепанич, о. Т. Гриців, о. М. Прунак, о. І. Заяць та священик Майдану, капелан батальйону «Айдар» о. Петро.

У схвильованих виступах матері Героя України - п. Олександри та дружини п. Лілії відчувалося, що біль втрати не притупляється: незважаючи на те, що минув рік, не висихають материнські сльози, не вщухає душевна туга дружини й дітей за люблячим чоловіком, турботливим батьком.

Духовенство м. Ходорова запевнило присутніх, що пам'ять про безсмертний подвиг Героя України, лицаря Небесної Сотні Р. Точина буде вічно жити у серцях ходорівчан. Священики низько вклонилися й щиро подякували матері Героя, котра виховала сина-патріота.

Учні школи, що носить ім’я Р. Точина, склали присягу Герою України, пообіцявши стати справжніми патріотами нашої держави; гідно нести повноту обов’язків і відповідальності перед народом і особистою совістю; свідомо обирати, а в подальшому вирішувати складні завдання, пов’язані з долею рідної землі; шанувати пам'ять про видатного земляка, бути гідними звання учнів навчального закладу, стіни якого відтепер прикрашає меморіальна дошка Героя Небесної Сотні, Героя України Романа Точина.

У небо піднеслися жовто-сині кульки із написом «Герої не вмирають!»

Урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки Герою України Роману Точину завершились духовним гімном українців «Боже великий, єдиний».

о. Тарас ГРИЦІВ, адміністратор парафії Володимира і Ольги м. Ходорова.

Фото Володимира ОЛЕСЬКІВА.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"