Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Загиблого Володимира Поповича односельці зустріли запаленими лампадками та вигуками «Герої не вмирають!»

18 серпня додому, в с. Монастирець, повернувся боєць батальйону «Львів» 25-річний молодший сержант міліції Володимир Попович. Повернувся назавжди... Повернувся, виконавши бойове завдання.

Його зустрічали в кожному селі. Зустрічали як героя, стелили до ніг живі квіти, ставали перед ним на коліна. У рідному селі з особливою почестю чекали земляка-патріота. 18 серпня односельці живим ланцюгом зустрічали кортеж, у якому везли тіло бійця: діти тримали квіти та плакати, на одному з яких напис: «Мій син – Герой!». Селяни скандували: «Герої не вмирають!» Вздовж дороги горіли лампадки…

19 серпня, у день Свята Преображення Господнього, Володимира Поповича в дорогу до вічності проводжали кілька сотень людей, його смерть оплакували рідні, односельчани, громадськість Жидачівщини.

Володимир Попович - єдиний правоохоронець із Львівщини, котрий загинув у зоні АТО на сході України. Про обставини його загибелі розповів виконуючий обов’язки командира батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» Зореслав Каїнський: «16 серпня недалеко від Лисичанська надійшла інформація про те, що там переховуються бойовики. Підрозділ, у якому перебував Володя, попав у засідку. Троє чоловік, у тому числі й Володя, були поранені, після чого були доставлені в лікарню. На жаль, наступного дня Володя помер. У нього були більш важкі поранення. Інші хлопці переправлені у Львів, у лікарнях їм також надається допомога.

Війна завжди забирає найкращих, бо найкращі завжди йдуть у бій першими. Володя – гідна людина, гідний громадянин нашої держави, хороший працівник та й взагалі – золотий хлопець. Важко про нього казати «був», тому що він назавжди у нашій пам’яті залишиться».

Володимир Васильович Попович народився 16 березня 1989 року. Був у сім’ї другою дитиною, опорою і надією для матері-вдови, яка нещодавно поховала чоловіка. По закінченні школи мав намір стати правоохоронцем і після кількох спроб врешті досягнув мети. У травні, почувши про формування підрозділу, записався у його ряди. Пройшов вишкіл і відправився разом з товаришами у зону проведення АТО.

«Найцінніший скарб, який він мав, – це благородну душу. Він справді хотів послужити іншим, послужити своєму народові й своїй державі», - сказав парох села о. Михайло Нанівський.

Попрощатись із побратимом по службі приїхали бійці з батальйону «Львів», керівний склад головного управління МВС у Львівській області на чолі з Дмитром Загарієм, особовий склад Жидачівського РВ ГУМВС, голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, голова РДА Мирон Кузишин, представники окремих секторів та управлінь РДА, відділів районної ради.

Всю дорогу від отчого порога до місця вічного спочинку труну з тілом Героя несли побратими. Супроводжував скорботну процесію оркестр МВС. І вдома, і дорогою церковний хор села співав заупокійних пісень.

У день смерті Героя щире співчуття родині висловив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Про загибель воїна-патріота родичам сповістив начальник головного управління МВС України у Львівській області полковник міліції Дмитро Загарія. Організаційні та фінансові питання, пов’язані з похованням Володимира, взяло на себе головне управління МВС України у Львівській області.

Рішенням міністра внутрішніх справ України, Володимира Поповича посмертно представлено до вищої державної нагороди. Поранених бійців також буде відзначено.

Поховали Володимира на місцевому цвинтарі біля могили батька.

Тарас ЧМЕЛИК, колишній директор Монастирецької ЗОШ I-III ступенів:

- Володимир виростав на моїх очах. Якихось видатних здібностей до науки чи спорту він не проявляв, але був надзвичайно скромною, вихованою, добродушною дитиною. Ніколи не старався виділятися у класі, завжди з кожним привітався, нікому не завдавав проблем. У душі він був патріотом. Чому я це кажу, тому що він з родини Кременів, а Йосиф Кремінь - один із його близьких родичів. Мабуть, і це його спонукало його йти добровольцем туди, де дуже важко. Він пішов, незважаючи на те, що завдасть горя своїй матері, яка недавно поховала чоловіка, й завдасть болю всій своїй великій родині і буянівській, і монастирецькій. Думаю, що таких як Володя, таких простих, таких непомітних, які свідомо пішли у саме пекло тої війни, а не антитерористичної операції, мало. Я не знаю обставин загибелі Володі, але він серед однокласників, серед родини користувався великою повагою. Він завжди був справжнім, простим українським хлопцем. І його загибель принесла великий біль у наше село, але він своєю сміливістю, патріотичним духом показав, що саме він повинен захищати Україну. За ним плаче вся родина, друзі, село і вірить, що якщо будуть такі як Володя, то Україна ніколи не стане на коліна перед тим хижим звіром.

Роман АРТЕМЧУК, директор Монастирецької ЗОШ I-III ступенів:

- Важко говорити про покійника, якому 25 років і якого я уявляю перед своїми очима, що був моїм випускником. Згадую недавні події перед Майданом. Приходила мама і розповідала, що Володя дуже хоче служити в міліції. Раз щось не вдавалося, другий раз. Як директор писав характеристики. В одному з речень зазначив, що в хлопця є загострене почуття справедливості. Про себе тоді думав: «нащо тобі, дитино, тої спеціальності, у такій системі». Але, напевно, те бачення його нової України і спонукало його йти добровольцем у складі батальйону в зону ведення АТО.

Почувши звістку, був боляче вражений, були вражені друзі, бракує слів... Володя уособлював собою обличчя нової генерації людей. Якби такі як він були у наших правоохоронних органах, безкорисливі, щирі, привітні, культурні, яким був Володимир. На жаль, війна забирає кращих…

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"