Сто літ прожити…

На початку червня відсвяткувала свої столітні уродини мешканка с. Сугрова Катерина Пантелеймонівна Хрущ.

Привітати довгожительку Жидачівщини приїхали гості з району - голова Жидачівської РДА Мирон Кузишин, керівник управління соціального захисту населення Лідія Регусевич, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Олексій Хемій. Як годиться, окрім щирих слів привітання, гості привезли ювілярці квіти та подарунки.

Народилася Катерина Пантелеймонівна 4 червня 1914 року в с. Сугрові в багатодітній сім’ї Пантелеймона та Марії. Навчалася у місцевій школі, працювала у колгоспі. У 1937 році вийшла заміж, народила та виховала чотирьох дітей. Ростити дітей та будувати хату довелося самотужки, адже чоловік рано помер. Все. що надбала за життя, – з важкої праці. Не цуралась Катерина Пантелеймонівна будь-якої роботи й встигала брати активну участь у громадському житті, була учасницею сільського хору.

Про прожиті роки згадує з сумом, бо мало зазнала на своєму віку радощів. Найжахливіші спогади – це спогади про воєнну розруху, про постійний страх за своє життя, за життя дітей. Під час війни с. Сугрів через тісний зв'язок із бандерівцями було знищене радянськими визволителями.

На запитання, як себе зараз почуває, відповідає, що «погано…», а коли дивуємося чому: «бо вже стара» - відповідає. Ще донедавна Катерина Пантелеймонівна, незважаючи на свій преповажний вік, поралась у своєму господарстві в с. Сугрові. Туди до неї часто навідувались її діти, а також онуки, правнуки, праправнуки, яких у ювілярки багацько. З минулого року донька забрала матір до Ходорова. Довгожителька ж ніяк не може звикнути до міського життя: їй бракує сільського чистого повітря, простору, співу пташок. А коли пошкодила ногу, й зовсім піднепала духом, бо стало важко з хати вийти. А так у Катерини Пантелеймонівни ще чудова пам'ять, добрий зір та слух, радо спілкується з гостями, цікавиться новинами з рідного села, любить пожартувати.

Щиро дякує Катерина Пантелеймонівна за увагу до неї, за подарунки, бажає всім міцного здоров’я та доброї долі дітям та онукам.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати