Олег Канівець вийшов з фракції «Батьківщина»!..

«Це було нелегке рішення. Але іншого вибору керівництво фракції - Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов - мені не залишили».

Ця подія, як грім серед ясного неба, спантеличила не одного мешканця району і Стрийщини. Невже «тушка», як написали в «Українській Правді», коли голова Верховної Ради 4 квітня на Банковій, де збиралася «більшість», зачитав чотири заяви депутатів про вихід з фракції «Батьківщина». Минулого тижня Олег Канівець був на сесії районної ради, більше того, дав інтерв’ю нашому часопису, зустрічався зі студентами факультету журналістики ЛНУ, де розповідав про непросту політичну ситуацію і можливості виходу із неї. Ці відповіді ввійшли у інтерв’ю, з яким наші читачі можуть ознайомитися на 5-й сторінці. У четвер, коли вже номер був готовий до друку, ми спробували зв’язатися з п. Олегом і прояснити ситуацію.

- Я був і залишаюся в опозиції. Я не підтримував і не підтримуватиму президента Януковича та його команду, - була відповідь. - Я дійсно написав заяву про вихід із депутатської фракції "Батьківщина". Це було нелегке рішення. Але іншого вибору керівництво фракції - Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов - мені не залишили.

"Я неодноразово намагався достукатись до партійних лідерів. Проте мене ніхто не хотів чути! Втім, як і багатьох інших моїх колег- депутатів", - додав О. Канівець.

"Я залишаюсь опозиційним політиком - в опозиції до Януковича та до його команди. На відміну від сина й батька Табалових, я тушкою не стану! Я голосуватиму за всі законодавчі ініціативи опозиційних політичних сил", - пообіцяв він.

"На сьогодні я - позафракційний депутат, який і надалі буде відстоювати інтереси виборців свого округу. Можу сказати, що моє рішення про вихід із фракції підтримують майже всі колеги-депутати від Львівщини».

На запитання про суть конфлікту п. Канівець зазначив: "Протягом усієї виборчої кампанії проти мене в окрузі №126 працював екс-депутат від "Батьківщини" Віктор Швець. Його діяльність була повністю скерована на дискредитацію мене як кандидата у народні депутати. Керівництво фракції після виборів обіцяло обговорити це питання. Проте вибори пройшли, і всі, на жаль, забули про свої обіцянки. Та навіть більше – без жодного обговорення на засіданні фракції, немовби "на зло мені", Швеця було знову закріплено одним із кураторів Львівської області. Протягом п’яти місяців після виборів я далі перебуваю наче на війні. Швець і його помічники поливають мене брудом. З цього питання я неодноразово звертався до керівників фракції Яценюка та Турчинова, але реакції з їхнього боку не було жодної. Більше того, Швеця залишили курувати Львівську область, а в моєму окрузі, у Стрию, є навіть його приймальня.

Я тепер позафракційний, але голосуватиму за рішення, які прийматимуть три опозиційні фракції. Просто я не хочу бути кнопкодавом у керівників, які допускають моральний тиск на членів фракції», - заявив народний депутат.

Надрукувати