Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Олег Канівець: Опозиція не має бути монополізована трьома фракціями, опозиція має бути народна…

Коли це інтерв’ю вже було заверстано в газеті, стало відомо, що Олег Канівець вийшов з фракції ВО «Батьківщина». У контексті цього багато думок, висловлених п. Олегом, будуть сприйматися по-новому. Як кажуть – все на розсуд читача…

Будучи на акції «Вставай, Україно!» у Львові, я почув, що не можуть бути інші прапори, крім «Свободи», «Батьківщини» і «Фронту Змін!» Це неправильно, мають бути всі, хто проти цієї влади. Право виступити на мітингу мають мати всі, а не тільки ті, хто організовує мітинг…

 

Минулого тижня депутат Олег Канівець працював у нашому окрузі. Проводив прийом у Ходорові, селах Загірочку, Вовчатичах, Кам’яному, взяв участь у роботі сесії районної ради, де саме ми і дізналися, що у район за сприяння Канівця мають бути скеровані державні кошти на ремонт ФАПів. Під час сесії, у перерві, ми поспілкувалися з народним депутатом.

 

- Пане Олеже, гроші залучені в район, - це, звісно, добре, але кажуть, що члени бюджетного комітету разом з провладними депутатами розділили ці кошти між собою.

- Кабінет Міністрів уже двічі приймає розпорядження про розподіл субвенції на соціально-економічний розвиток по статті «Капітальні видатки». Перше розпорядження прийняте в лютому, друге - у березні. Згідно з бюджетним кодексом Кабінет Міністрів повинен погодити це із бюджетним комітетом. Перше розпорядження ми не погодили. Було зроблено зміни, але ми його знову не хотіли погоджувати. Питання зависло, отже треба було знаходити якийсь компроміс. Бюджетний комітет в особі його голови запропонував компроміс, що 100 млн грн із тих коштів, які розподіляє Кабінет Міністрів, розподілять по пропозиціях депутатів бюджетного комітету. Ця пропозиція більшістю у бюджетному комітеті, яка належить Партії регіонів, була прийнята. Тобто опозиція могла бути просто статистом у цій ситуації. Але я і мої колеги прийняли рішення, що якщо врахують наші пропозиції як мажоритарників-опозиціонерів, ми його підтримаємо. Таким чином нам вдалося з Ярославом Дубневичем на Львівщину додатково вибити понад 12 млн грн із тих коштів, які розподілялися по округах депутатів. У тому числі на Жидачівський район 492 тис грн на ремонт трьох ФАПів – у с. Піддністрянах 295 тис грн, у с. Бережниці 168,5 тис і в с. Рогізні - 28 тис 200 грн. З тих 12 млн також додатково вибили кошти на Львівщину на ремонт музею Пінзеля – 3,5 млн грн. Вважаю, що в тій ситуації, яка сьогодні є, це для Львівщини хай невеличкий, але здобуток.

- Ми далеко від Києва, а все ж хотілося б знати, за яким принципом розподіляються ті кошти, зокрема у вашому комітеті.

- У тім-то й річ, що ми намагаємося в бюджетному комітеті - і опозиціонери, і провладні мажоритарні депутати - змусити Кабінет Міністрів, перед тим, як він погоджує з нами своє рішення, погоджувати з нами спочатку його проект. Тоді ми б запитали: а за якими ви критеріями підходите до розподілу коштів? Ми зобов’язуємо їх застосувати формулу, яка сьогодні застосована до формування Державного фонду регіонального розвитку. Це чітко прописано в бюджетному законодавстві, в бюджетному кодексі. З цих коштів регіонального фонду 70% ділиться в залежності від чисельності населення території, а 30% скеровується на депресивні території. Ми пропонуємо цей принцип застосовувати і до розподілу субвенцій.

- Все, що ми бачимо по телевізору, що стосується роботи Верховної Ради, - це бійки, блокування трибуни, голосування чужими картками і таке інше. Сьогодні можна почути від простих людей закид, що «завдяки» опозиції зі 100 днів депутати працювали 8… Чи знаєте, на що чекають люди від вас?

- Насамперед того, що ми обіцяли виборцям. Ви думаєте, що мені приємно бачити у вищому законодавчому органі бійки, обзивання один одного? Але коли регіонали кричать на виступи свободівців «фашисти» - я обурююся. І коли вони виступають російською мовою, я теж кричу, щоби вони виступали українською.

Нинішня Рада не та, що була. У попередньому парламенті опозиція була менш зубаста. Кажуть, ви там б’єтеся. В попередньому парламенті нас били кріслами по головах. Ми це зупинили, дали їм здачу, і, схоже, дехто зрозумів, що більше кулаками нас не візьмеш. Але треба підвести риску і займатися ефективною роботою. Я не прийшов туди, щоби просто сидіти там п’ять літ, я хочу, щоб в Україні щось змінилося. Проте розумію, один я нічого не зможу зробити. У нас нема більшості депутатів, але у нас є більшість серед людей, які нас підтримують. Тому я виступаю за опозицію народну, широкими масами. Нещодавно у Львові пройшла акція «Вставай, Україно!», і я почув, що не можуть бути інші прапори, крім «Свободи», «Батьківщини» і «Фронту Змін!». Я сказав - це неправильно, мають бути всі, хто проти цієї влади. Право виступити на мітингу мають мати всі, а не тільки ті, хто організовує цей мітинг. Конкуренцією в опозиційному таборі ми отримуємо нову якість опозиції.

- Події навколо виборів у Києві показали, що не все гаразд і серед лідерів опозиції. Складається враження, що вони один одного хочуть перехитрити, а якщо «за Чечетовим» - то «кинути».

- Працюючи в опозиційній ніші, я дискутую з нашими колегами – опозиціонерами, що ми зарано стартували на президентських виборах у 2015 році. Треба говорити правду. І опозиційним лідерам теж. Моя позиція наступна – ми маємо сказати ключову фразу: «Єдиний кандидат на мера Києва від опозиції не бере участі у виборах президента». Кияни мають це знати, вони не потерплять маніпуляцій собою. Треба сісти і домовитися, хто йде на мера, хто йде на президента. В іншому випадку Банкова зреалізує свій план для того, щоби на 2015 рік розіграти сценарій: для Заходу - Янукович – Симоненко або для Сходу - Янукович – Тягнибок. Оці крайнощі можуть нас погубити і не дати можливості обрати кращого з кращих, а не знову поставити Україну перед вибором обирати «менше зло»….

Якщо політик каже А, то він повинен робити Б, В і весь алфавіт. Тому я виступаю за програму дій, я виступаю за те, що опозиція не має бути монополізована трьома фракціями, опозиція має бути народна. Опозиція має бути розширена не тільки парламентськими фракціями, а й позапарламентськими політичними силами. Опозиція має розростися громадськими активістами, громадськими структурами. А хто буде лідером – життя покаже.. Політики повинні доносити і говорити правду громаді, але громадськість, у першу чергу молодь, повинна рости і вимагати від опозиції бути щирою, бути чесною. Не робити рухи опозиційні заради того, щоб змінити себе любимого замість когось. Тобто ми маємо проголошувати в першу чергу принципи: чого ми йдемо до влади, чого ми добиваємось.

Україну губить те, що політики люблять себе в Україні. Оця амбітність політична, вона нас губить. Ми мусимо постійно на кожному кроці вказувати це нашим лідерам. Критикувати їх ми повинні, вони тоді стають досконалішими, вони тоді опускаються до людей. Тобто опозиційні рухи мають бути знизу однозначно. Якщо не буде від громадськості активності, то тоді монополізується право на думку, і думка буде нав’язуватись.

- У той час, коли політики живуть виборами, простий народ втрачає робочі місця, падає рівень життя, ростуть ціни, і «осточортіла світова криза», на яку списують всі негаразди, уже не переконує, що так лише в нас. Рано чи пізно народ почне шукати «винних». І тоді це вже буде не «помаранчева революція» зі стрічками і апельсинами, а дещо інше. Чи розуміють це ті, хто нині у парламенті? Що у сьогоднішній ситуації може стабілізувати парламент? Може, політичні питання мають відійти на другий план. Може, вартує зосередити увагу на покращенні добробуту людей, соціально-економічних проектах. Невже влада не хоче зробити щось добре для простих людей? А якщо хоче, невже опозиція це не підтримає?

- Я виступаю за те, щоб три опозиційні сили сформували пакет законопроектів, скерованих на покращення нашої ситуації і в економіці, і в суспільному житті. Ми повинні їх затвердити на своїх фракціях, ми повинні сказати суспільству, що ми маємо під них 178 голосів, ми повинні публічно їх пред’явити комуністам та регіоналам і почути їх позицію. Я демонструю всюди можливість разом з регіоналами проголосувати за щось позитивне. Дороги в Україні розвалені вщент, що на заході, що на сході. Укравтодор треба ліквідувати. Треба змінити систему бюджетного і податкового законодавства, щоби всі дорожні збори не йшли до Києва, а залишалися на місцях. Щоб ми знали, хто відповідає за дороги в районі, хто відповідає за дороги в області, а Міністерство транспорту хай відповідає за загальнонаціональні дороги. І тоді ми будемо знати, з кого спитати. Я думаю, що «регіони» за це також проголосують. Так давайте цим займатися. Я за те, щоб менше мітингувати, а більше працювати. На жаль, поки мій голос не почутий. Тому що у всіх є політична доцільність – вибори 2015 року. Нам гуртуватися треба з людьми, показувати ефективність Верховної Ради, і довіра до неї відновиться.

Розмовляв Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин