Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З тенет «закриток» до вільних сердець

Про ранки юності, перші промені кохання, горіння й самопожертву, а потім про біль, тортури й тугу, що пронизує, розриває серце.., й - відродження з попелу забуття, щоб жити всупереч всьому, жити для свого народу і з любові до нього. Все це є у поезії Ольги Ільків – жінки, яка є живим символом національної гордості й прикладом нам усім. Її націоналізм – це любов до України, до народу, до особистості.

 

У свої 92 роки зв’язкова Романа Шухевича «Роксоляна» Ольга Ільків й далі продовжує невтомно трудитися на громадській ниві. Вона є учасницею багатьох віч, зустрічей, мітингів. У своєму поважному віці зачитується працями філософів, пише поезію та музику, а також записує власні спогади про національно-визвольну війну, про тих, хто віддав своє життя за Незалежність України.

 

Минулого року вийшла збірка віршів Ольги Ільків, написаних у різні періоди її невтомного й повного важких випробовувань життя. Це рядки поезії, які народжувались не від романтичних переживань (хоча вона безмежно кохала свого єдиного чоловіка Володимира Лика), а сповнені роздумів над долею рідного краю, над важким тягарем, який випав випробуваннями на її народ, над покликанням свого покоління. Більшість віршів написані в тюрмах. Ця поезія, збережена на клаптиках паперу, в пам’яті авторки, по двадцяти роках незалежної України зібрана в єдину збірку, що має назву «У тенетах двох «закриток». Саме в двох тюрмах промучилась дванадцять років.

Це не дебют Ольги Ільків як поетеси. Ні, ще в далекому 1948 році, коли вона перебувала в самому горнилі боротьби, була написана її перша збірка «Зі щитом – чи на щиті». Цей зшиток віршів було надруковано у підпіллі ОУН під псевдонімом О. Звіробій. Першим читачем і критиком молодої поетеси був командир УПА Роман Шухевич. Він дуже прихильно оцінив творчість Ольги Ільків. Йому ж вона присвятила вірш «Ми не раби».

По-материнському ніжні й повчальні вірші присвячені дітям: донечці Дзвінці-Марії та синові Володимиру. Діти були насильно відірвані від матері й росли серед чужих людей, без свого, даного їм при хрещені, імені та прізвища. Довгі десятки років Ольга Ільків шукала бодай ниточки, що б вивела її на слід дітей. Уповання на ласку Божої Матері таки дало їй можливість обійняти, пригорнути до себе вже дорослих, сформованих й загартованих життям Галину та Андрія.

Сьогодні на схилі літ вона живе під опікою сина. Невтомно трудиться. Вже днями має вийти друком друга її збірка поезії.

Нещодавно славна жінка побувала в м. Ходорові на врочистостях з нагоди 20-річчя відновлення діяльності Союзу українок. До глибини душі вразили Ольгу Ільків щирі прочитання її віршів учнями Піддністрянського НВК.

17 грудня творчості легендарній Ользі Ільків «Роксоляні» учні та дирекція школи присвятили наповнену чуттєвим драматизмом літературну імпрезу.

Сценарій заходу на основі збірки «У тенетах двох «закриток» підготував вчитель української мови та літератури, керівник драматичного гуртка Михайло Федиш. Ідея літературних читань належить заступнику директора із виховної роботи Людмилі Хлопоніній.

Незважаючи на глибокий філософський зміст поезій, діти змогли відчути тонкі грані переживань і сподівань авторки. Поезія, написана майже півстоліття тому, й сьогодні з уст школярів звучить так, ніби писана сучасником. Учні гідно представили поезію серця, чим підтвердили, що їм до снаги сильна й вдумлива творчість, що вони співпереживають трагізм автора, який ховається за римованими рядками й, водночас підхоплюють ту піднесеність і віру в незламність духу борця, який стоїть за правду й волю.

У літературних читаннях були задіяні учні як з 10-11 класів, так і найменшенькі. Дивовижно, як діти з усією відповідальністю поставились до ввірених їм надскладних завдань, як гідно передали глибину поезії Ольги Ільків. Як шкода, що авторка не мала змоги побувати на такій незвичайній презентації своєї творчості. Гадаю, й цього разу вона б не втрималась від сліз розчулення й гордості за молоде покоління Незалежної України.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин