Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Доля подарувала пану Долику зустріти сторіччя у сімейному колі

27 липня житель м. Ходорова Петро Дмитрович Долик святкував свій столітній ювілей.

Народився ювіляр 27 липня 1912 року поблизу Перемишля, в с. Зеленька. Нелегке життя дарувала доля Петру Дмитровичу.

Народився у багатодітній родині, і з самого дитинства ще в шкільному віці пізнав усі принади дорослого життя. Ще юнаком влаштувався на роботу й ходив до Перемишля щодня 16 кілометрів пішки.

 

Друга світова війна відклала свій слід на біографії п. Петра. Проте не вона, а вже післявоєнний час зробили той слід набагато глибшим: у 1947 році під час операції «Вісла» його разом із дружиною, мамою і братом переселяли… Той, хто знається на долях польських переселенців, не може розказувати про ті часи без сліз на очах. Бринять вони при згадці про ті роки і на очах Петра Долика. Тоді, у далекому 47-му, зупинились вони у Ходорові. Саме тут пан Петро і одружився, разом з жінкою виховали четверо дітей – двох дочок та двох синів. Як не прикро, але найстарший син Роман уже помер. У 94-му не стало дружини. Петру вона «напророчила» жити до 96 років. Як розповідає дочка, тато у свої 96 висповідався як годиться справжньому християнину і приготувався… Та вакурат на день народження приснився йому давній колега, який «віщував», що Дмитрович дотягне до 103. Нині п. Петро впевнений, що ще має «гарантовані» три роки, і всі з того раді. В радість ювіляру і 9 онуків та 6 правнуків, які прийшли цього дня привітати дідуся та прадідуся. У святковий день свого сторіччя, Петро Долик отримував вітання від представників влади. Голова РДА Сергій Коваль зачитав вітання від Президента України. Вітав ювіляра міський голова Ходорова Олег Коцовський. У подарунок від обласної, районної та міської влади ювіляр отримав сучасну пральну машину.

 

І звучали для Петра Долика у цей святковий день пісенні вітання та «Многая літа» у виконанні учасників художньої самодіяльності м. Ходорова.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин