Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Церкві Вознесіння Господнього у Межиріччі виповнилось 200 років

На жаль, донині мало збереглося офіційних архівних документів, які можуть пролити промінь світла на історію Межирічанської церкви і парафії, говорить теперішній настоятель храму о. Ярослав Турик. Усе, що вдалося установити, - це те, що церква Покрови Пресвятої Богородиці стояла на старому цвинтарі в частині села, яку місцеві називають «Закута». У 1812 році церкву перенесли на найвищу місцину у селі та посвятили на Вознесіння Господнє, де вона стоїть і досі.

 

У 2011 році під час ремонту покрівлі храму було знайдені книги христин, шлюбів та похоронів цієї парафії. Найдавніший запис зроблено в 1785 році отцем Андрієм Квітковичем. Останній запис – у 1944-му о. Степаном Серкезом.

 

По-перше, церква дивує зеленими відтінками зовнішніх стін (все-таки не часто зустрічається цей колір на дерев`яних церквах). По-друге, хтось поставив на стільці біля вхідних дверей дві фігурки ангеликів, які, очевидно, несуть цілодобову "варту" охороняючи дім Божий. Будівля відновлена у 1931 році, а до 1939 року її покровителькою була Тереза, княгиня Любомирська з м. Кракова.

Як описує церкву Віктор Громик у своєму незалежному культурно-пізнвальному проекті «Деревяні церкви Львівщини», за конструкцією вона тризрубна, безверха. У цьому випадку до святині не прибудували присінок, не розширювали її, адже на поч. 1930-х рр. тут проживало не набагато більше ніж 100 мешканців. Цікаво, що до вівтаря не прибудували навіть ризниці, яку, очевидно, об`єднали разом з вівтарем (у південній стіні вівтаря є вхідні двері). Нава трохи ширша за бабинець і вівтар. Будівля оточена піддашшям, яке над дверима до бабинця переходить у двосхилий дашок. Стіни під ним складаються з відкритих, фарбованих брусів зрубу, над піддашшям - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Віконечка маленькі, прямокутні, північна стіна нави взагалі без вікон. Усі об`єми церкви накриті двосхилими дахами (причому над вівтарем дах вищий ніж над бабинцем). Гребінь даху над навою увінчаний сигнатуркою, над бабинцем та вівтарем влаштовані маківки на вежах.

На південь від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвіниця, верхня частина якої менша і накрита наметовим дахом. За вівтарем розташована дерев`яна закрита капличка, також зеленого кольору.

Загалом дерев`яна святиня у Межиріччі є дуже оригінальною і, звичайно, її не сплутаєш з іншою подібною, бо ніде немає

"небесних вартових".

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин