Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свято духовності в Монастирці

У Вербну неділю у церкві св. Миколая с. Монастирця служили Святу Літургію. А після відправи жителі села прийшли до школи на свято духовності «Молитва – джерело світла і добра». Тут у гарно прибраній залі було організовано виставку літератури під назвою «Молитва – засіб спасіння».

Розпочала свято завідувач бібліотеки Г. Лисевич звернувшись до присутніх словами: «Чому ми живемо в гріхах, без Бога і в брехні? Чому сини не люблять батьків, а повчання матері марні?» Разом вчителі, батьки з настановами священика спробували знайти, насамперед для самих себе, відповіді на ці запитання. Парох церкви о. Михайло розповів присутнім, у чому полягає суть і сила Божої молитви і чому вона так необхідна нам у щоденному житті.

Ведучі учні школи В. Івасишин та С. Шкірко вели мову про життя Ісуса Христа та про те, як Він навчав апостолів молитви. Ісус Христос казав: «Коли молитесь, кажіть: «Отче наш, Ти, що є на небесах…». Саме тому, що сам Ісус Христос навчав цієї молитви, ми називаємо її Господньою. У виконанні церковного хору на музику І. Стехновича прозвучала молитва «Отче наш».

До сліз зворушили глядачів молитви до Ангела-охоронця, які так щиро промовляли школярі та вихованці дитячого садочка А. Жовнір, В. Івасишин, Н. Ямнич, М. Мазур, Р. Важибух, Н. Ольшанецький, Х. Марків.

Другою основною молитвою, якою ми починаємо свій день, є молитва до Пресвятої Богородиці. Вірш «Марія» М. Рильського прочитав учень 11 класу Р. Турко. Знову у виконанні церковного хору звучали пісня «Радіймо нині з чудес», страждальна пісня «Голгофта», молитва «Вірую» на музику І. Стехновича. Змістовним і повчальним був виступ вчителя З. Поповича, яка розповіла про улюблену молитву численних віруючих – Вервицю Пресвятої Богородиці. Учні ознайомлюються з молитвою, вивчають її на уроках християнської етики. Щоранку школярі розпочинають навчання із молитви в кімнаті духовності.

Тарас Шевченко у своїй «Молитві» звертається до Бога з проханням, щоб послав на знедолений народ свою силу та міць. Прочитав цей твір учень 8 класу Н. Табака. Піднесено звучить «Заповіт».

Ми повинні молитись за всіх наших політиків, керівників держави, за своїх рідних і тих, хто вже помер. У кожній християнській родині прикладом є Божий Син. Учні А. Кривцун та А. Сидор промовляли молитви за матерів та батьків. Як маленька пташечка щебетала молитву про батьків і А. Жовнір. У виконанні С. Попович прозвучала пісня «Утоплена» Т. Шевченка. Учень М. Ключик декламував вірш З. Когут «Молитва».

На завершення свята всі разом із церковним хором виконали молитву «Боже Великий, Єдиний». За цікавий та повчальний захід подякували його організаторам завідувачу бібліотеки та регенту сільський голова та директор школи.

У час Великого посту, в час важких випробувань свято духовності піднесло наші душі до Божих висот, щоб ми в любові, в добрих намірах зустріли Великодні свята.

Я. ЛОТОЦЬКА, депутат Монастирецької сільської ради.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"