Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Віра і Світло» об’єднує людей в потребі

До редакції часто телефонують наші читачі й цікавляться новинами, шукають підтримки та допомоги, діляться своїми здобутками, втратами, розповідають про своє та життя громад. Нещодавно приємною звісткою поділилась із нами жителька м. Жидачева Лілія Фрішко. Вона розповіла про спільноту «Віра і Світло», що діє при Кохавинському монастирі в Гніздичеві й опікується дітьми з вадами розвитку.

 

А більше про спільноту, її історію та мету діяльності розказала Христина Камінська, яка вже практично рік є провідником цієї спільноти.

 

Отже, «Віра і Світло» - міжнародний християнський рух спільнот, який об'єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Члени спільнот зустрічаються, щоб ділитися труднощами та радістю, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові, а також спільно беруть участь у літніх таборах, реколекціях, прощах.

Рух «Віра і Світло» зародився під час міжнародної прощі до Люрду, яку організували у 1971 році Жан Ваньє та Марі-Елен Матьє у Франції. У цій прощі брали участь особи розумово неповносправні з різних країн світу, їхні батьки та молодь, яка приїхала дарувати свою дружбу та підтримку. Ця проща відбулась в особливій атмосфері радості, дружби та любові, об'єднавши 12 тисяч осіб. Після цього по цілому світу при різних парафіях люди продовжували зустрічатися у спільнотах.

Перша українська спільнота «Віра і Світло» утворилася у 1992 році у Львові. Зараз існує вже 30 спільнот у різних містах України - у Києві, Львові, Жовкві, Тернополі, Тячеві, Хусті, Ужгороді, Кам'янці-Подільському, Трускавці, Стрию, Житомирі, у Кохавині та Новому Роздолі.

Віросвітлянська спільнота «Лілея» постала на чудотворному Марійському місці у Кохавині. За ініціативи та сприяння о. Василя Ліниці, ЧНІ (ієромонах Чину Найсвятішого Ізбавителя, редемпторист), який став її першим духівником і капеланом, 4 грудня 2007 року відбулася організаційна зустріч, яку вважаємо днем народження спільноти.

Членами спільноти стали батьки, друзі та приятелі з Гніздичева, Жидачева та навколишніх сіл. Було обрано провідника спільноти – Ірину Сагайдак, яка виконувала своє служіння та обов’язки впродовж 2,5 років.

На сьогодні наша спільнота налічує 22 особи, серед яких 9 друзів, 8 батьків, капелан та 4 приятелі. Служіння капелана вже третій рік виконує о. Володимир Сабат, ЧНІ.

Члени спільноти зустрічається раз на місяць (перша неділя місяця) на парафії Покрови Пресвятої Богородиці отців-редемптористів у Кохавині. Маємо спільну Божественну Літургію, після якої коротеньку тематичну зустріч та солодке частування.

Любимо відпочивати: організовуємо спільні виїзди на природу та по чудотворних місцях. Літнього табору дуже чекаємо, оскільки він є особливим часом для кожного члена нашої спільноти, хоча не щороку маємо можливість його організувати через брак фінансів.

Бажаючим посприяти і допомогти у розвитку спільноти прохання звертатися до провідника спільноти Христини Каменської: email - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел.: 067-739-25-76.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин