Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вифлеємський Вогонь Миру на Жидачівщині

5 січня відбулося урочисте передання святого Вифлеємського Вогню Миру до Кохавинського монастиря та храмів с. Жирова, м. Ходорова, смт. Журавна і Гніздичева, прийомним сім'ям на території району, дитячому будинку сімейного типу у с. Володимирцях, дитячому будинку «Мілес-Єзу - Воїни Ісуса - для хлопців» у с. Бортниках.

 

6 січня за сприянням Жидачівського деканату Стрийської єпархії Вифлеємський Вогонь Миру прибув до храму Воскресіння Господнього м. Жидачева. Акція розпочалась Божественною Літургією, яку відслужив о. мітрат Василь Юрів.

 

За багаторічною традицією Вогонь Миру в Україні приймають і передають пластуни.

Цю передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський Вогонь Миру – започаткувала 1986 року австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги й уваги у передріздвяний час. Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого Вифлеємський Вогонь потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн. Світло Вифлеємського вогню є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і світу. Рівночасно цей промінчик - солідарність з тими, хто перебуває далеко від нас, солідарність з убогими, поєднання з Христом.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Цьогоріч пластуни дванадцятий рік поспіль перебирали Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передавали його численній українській громаді, церквам, несучи до дитячих притулків, лікарень, щоб потребуючі могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Передача Вифлеємського Вогонь на Жидачівщині відбулася за участі голови райдержадміністрації Сергія Коваля, заступників голови РДА Романа Гриціва, Олега Кизими, Володимира Пришляка, керівника апарату РДА Ігоря Процана, керівника відділу у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації Олександри Хомин, представників пластової організації та служби у справах дітей РДА, керівників відділів і служб райдержадміністрації.

На завершення цієї духовної акції декан Жидачівського деканату о. мітрат Василь Юрів подякував усім присутнім та організаторам цієї святкової події за те, що і цього року всі парафії району мали змогу втішатися Вифлеємським Вогнем у своїх храмах і оселях.

Оксана ФРАНКІВ.

Фото: о. Ярослава Турика.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин