Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Молитва ломить залізо й допомагає в будові храму

Ходорівчани сподіваються через три роки добудувати церкву святих Володимира та Ольги й відправити там перше Богослужіння.

Останнім часом активізувалася робота по спорудженню церкви св. Володимира та Ольги в місті Ходорові на масиві «Троянда». Кілька років будова стоїть у дерев’яному риштуванні. Куби лісу й досі підтримують застигле бетонне склепіння майбутнього храму, й нарешті цього тижня, 20 жовтня, буде залито останні порції цементного розчину.

У цьому році над церквою, впираючись у вись неба, зависочів вмонтований на куполі хрест. Два куполи із трьох вже зведено й практично оббито бляхою.

 

 

Спорудження храму, розпочате ще за душпастиря о. Івана Духнича, ведеться з 1997 р. Того року був посвячений Владикою Юліаном Гбуром наріжний камінь.

«Проект складний і витратний, - розповідає почесний голова церковного комітету та багаторічний натхненник будівництва художник Михайло Олійник. – Зате, як вибудуємо, це буде церква найгарніша на цілий світ». Автор такого незвичного й новаторського проекту - заслужений архітектор України Олександр Матвіїв.

Коли розпочинали будівництво, Ходорів, як і його жителі, були багатші – тоді ще працював цукровий завод, та й консисторія обіцялася підтримку. Але час і подальші події внесли свої корективи. Тож добудова «Ноєвого ковчега» (саме так називають проект храму) лягла на плечі парафіян. Та люди не зневірились. З Божою допомогою та стараннями кожного помалу церква набуває накреслених архітектором форм. Працю чи грошовий внесок жертводавців скрупульозно нотує Михайло Федорович. Його організаторські здібності, вміння налагодити роботу (а колишньому голові колгоспу цього не позичати) не раз рятували, здавалося, безнадійну справу. Навіть доводилось відстоювати свого пароха. Тричі Михайло Олійник із представниками громади їздив до Собору св. Юра з клопотанням, щоб залишили у них на парафії ходорівчанина о. Тараса. І таки добилися свого.

Велику роль зіграла й згуртованість церковної громади. Люди, сповнені віри й натхнення, роблять все, що в їхніх силах, щоб довершити свою майбутню святиню, яка після перенесення до Ходорова святих мощей Блаженної сестри Тарсикії також називатиметься на її честь - церква св. Володимира і Ольги та покровительки Ходорова, мучениці Тарсикії.

У всьому церковну громаду підтримує їхній парох о. Тарас Гриців. Багато допомагає і міська влада. Мер міста Олег Коцовський добудову храму вважає справою свого життя, адже він був одним із ініціаторів й натхненників цього доброго діла. Посильну допомогу надають сім’ї Ігоря Коцовського, Герасиміва, Чорненького, Данилка, Бабія, Чорного та ще багато жертводавців, які інколи просять отця не виголошувати їх імена...

Для закупівлі бляхи 200 тисяч гривень виділив керівник агрофірми Андрій Кіт. Щоправда, були й такі добродії, що обіцялися допомогти, але далі слів справа не пішла.

Постійно на будівництві церкви працює10-15 чоловік, а хто не може допомогти роботою, той свою «участь» жертвує у гривнях. «Так Бог дає, що за час будівництва ніхто не постраждав, - веде далі мову п. Михайло. – Ось нещодавно, різали тополі, й щоб дерево не впало на електричні мережі, потрібно було зачепити крону тросом. Так, зачіпаючи троса, впав із 6-метрової висоти молодий хлопчина. Я прибіг до нього, положив собі на коліна й почав просити в Бога допомоги. Сказав людям принести води й викликати швидку. В лікарні його перевірили, і, уявіть собі, він не мав жодної травми. В той же день хотів повернутися до роботи, але я йому не дозволив більше підніматися на вишку. Перед кожною справою просимо: «Дай, Боже, добре почати».

Тільки ревна й щира молитва допомагає громаді будувати церкву, в цьому свято переконаний п. Михайло. Якщо буде на це воля Господня, то ходорівчани мають надію через три роки зайти до храму.

За думками про добудову церкви парафіяни не забувають і про духовний хліб. Церковний хор «Лілія», регентом якого є відомий і пошанований жителями міста п. Ворона, поїде на фестиваль духовної пісні, що відбудеться незабаром у Свіржі.

Довідка

Матвіїв Олександр Васильович (1938—2006) — український архітектор. 1961 року закінчив Львівський політехнічний інститут. Понад двадцять років працював заступником начальника управління містобудування та архітектури Львівського облвиконкому. Двічі лауреат Державної премії України у галузі архітектури, відзначений званням заслуженого архітектора України, член-кореспондент Української академії архітектури. у роки незалежності відкрив власне архітектурне бюро. Спроектував ряд новаторських за архітектурою українських храмів.

За його проектом збудовано Костел Матері Божої Неустанної Помочі у Львові

 

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин