Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Пасторський візит Преосвященного Владики з нагоди 100-літнього ювілею церкви у Пчанах

12 липня жителі с. Пчан стали свідками визначної події у житті своєї парафії – їхню церкву із пасторським візитом відвідав Преосвященний Владика Тарас. Його відвідини відбулися із нагоди 100-ліття храму Святих апостолів Петра і Павла.

 

Вітаючи Архієрея під час його приїзду, адміністратор парафії о. Василь Попик сказав, наскільки важливий для парафіян цей візит Преосвященного Владики Тараса, та зазначив, що в історії церкви він займе почесне місце поряд із єпископами нашої Церкви. Адже з відомо, що в сільській церкві свого часу із візитаціями побували митрополити Сильвестр Сембратович, Андрей Шептицький, Микола Будка. 12 липня 2011 року хлібом-сіллю парафіяни Пчан вітали Владику Тараса Сеньківа.

 

Звертаючись до парафіян та гостей під час Божественної Літургії, Кир Тарас говорив про роль апостолів Петра і Павла, які є фундаментом Церкви: «Маємо сьогоднішній празник Верховних апостолів Петра і Павла – тих, кого Господь покликав закласти фундаменти таїнства Христової Церкви. Церкви, яка є святою, бо від Бога, соборною, або католицькою, бо об’єднує всіх людей всіх національностей, всіх часів в єдину Божу родину, і апостольською - побудованою на визнанні віри апостолів».

Преосвященний Владика також наголосив на завданнях Церкви, які вже впродовж більш як двох тисячоліть сповнюються через апостольських наступників: «Основа Церкви в особі Святішого Отця, як наслідника апостола Петра, маніфестує перед світом непомильність голошення Божого слова, учительський уряд і владу ключів: рядити і вести усіх до Царства Божого. І владу прощати, котру Бог дає Церкві, щоб вона стала купіллю відродження для кожного через Таїнства».

Також Преосвященний Владика зазначив, що церква буде такою, якою буде в ній кожний із нас. Як і Петро, ми маємо визначити для себе, що Ісус Христос - є Син Бога Живого.

Спільно із владикою участь у Божественній Літургії брали також декан Жидачівський отець-мітрат Василь Юрів, помічники декана, священики церкви Воскресіння Господнього о. Ярослав та о. Роман, адміністратор храму св. Бориса і Гліба м. Жидачева о. Ігор, священики із сусідніх сіл о. Михайло із Тейсарова, о. Михайло із Іванівнців, о. Михайло із Заріччя, о. Любомир із Вільхівців, отці Василь та Микола із смт. Гніздичева, а також священики із Дуліб Стрийського району, Крупська Миколаївського району та віце-канцлер о. Олег із Успенської церкви м. Стрия.

По завершені Богослужіння Владика Тарас благословив вірних, нагородив від церковного уряду подячними грамотами учасників церковного хору на чолі із регентом, церковне братство та усіх тих, хто своєю працею прикладається до возвеличення храму Божого.

 

Вінцем урочистостей стало водосвяття та окроплення парафіян церкви апостолів Петра і Павла свяченою водою.

Також, за давньою церковною традицією, у книзі Напрестольного Євангелія парафії Кир Тарас залишив свій підпис на пам’ятку архієрейських відвідин.

Як згодом відзначив адміністратор церкви Святих апостолів Петра і Павла о. Василь Попик у збереженні та утриманні їхньої святині рівна участь є усіх громад. Адже дуже довгий час церкви в довколишніх парафіях були зачинені й храм Петра і Павла залишався для вірних єдиною обителлю в якій люди могли зносити свої молитви до Бога. Тому о. Василь щиро вдячний людям, які в тривожні для УГКЦ часи допомагали жителям Пчан в утриманні церкви. Також священик висловив слова подяки жителям села за їхні молитви і за те, що вони своєю вірою скріплюють основу Церкви.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин