Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«А той третій празник - святе Водохреща»

{jcomments on}Йордан, або Водохреща – третє і завершальне велике свято різдвяного циклу. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення на ріці Йордан, а вийшовши на берег, з небес почув голос Бога, який назвав Ісуса своїм сином. І зійшов на Ісуса Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. Освячену цього дня воду вважають рятівною від безлічі недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми і домівки. Водохрещенська вода не псується, не має запаху і зберігається упродовж року.

 

19 січня велелюдною урочистою процесією парафіяни жидачівських церков Святого Воскресіння Господнього та святих Бориса й Гліба поспішали на освячення води, яке кожного року відбувається на берегах швидкоплинної ріки Стрий. Освячення проводили о. мітрат Василь Юрів спільно з сотрудниками храму Святого Воскресіння Господнього о. Ярославом Туриком, о. Романом Котівим і адміністратором храму святих Бориса і Гліба о. Ігорем Марусиним. Також безпосередню участь у церемонії освячення взяв 91-річний отець-емерит мітрат Микола Сивик.

 

Після Богослужіння о. Василь привітав парафіян із величним святом Хрещення Господнього, подякував керівництву та працівникам електрозв’язку за озвучення Богослужіння. Священики окропили присутніх свяченою водою.

Парафіяни ж православного храму «Всіх святих» традиційно відзначали Водохреща на подвір’ї церкви, на якому (попри плюсову температуру) встановлено хрест із льоду. Богослужіння та освячення води проводили настоятель храму о. Стефан Гарасимів та протоієрей Іван Бойчук.

Тим із людей, кому води з кропила священиків видалось замало, занурилися у води ріки. Як відзначив багаторічний морж Василь Щурко, купатися у мороз набагато приємніше. Цьогоріч справді погода виявилась аномально теплою. Схоже, хрещенські морози потроху покидають наші терени.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин