Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Від хати до хати йдемо колядувати…

Українська традиція святкування Різдва сягає давніх-давен і несе в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу. Диво-красу, світло і благодать приховує в собі це свято: коляда із зіркою та різдвяний Вертеп, запашна кутя й дідух на покуті, 12 страв і вся родина за Святою вечерею. Коли приходять Різдвяні свята, колядників, вертепів, Маланок у наших селах чимало. Це обнадіює, що традиції дотримуються.

 

У селі Заріччі вже стало доброю традицією 9 січня, у третій день Різдвяних свят, проводити парад вертепів. Започаткувала це прекрасне дійство зарічанська громада ще 19 років тому.

 

Цього року все було ідеально: приємний світлий день, як мінімум, п'ять груп вертепників, які вітались один до одного: «Христос Рождається» - «Славімо Його» та готувалися до виступу. Парад вертепів відбувався просто неба біля церкви. Для цього спеціально змайстрували невеличку сцену, щоб присутні змогли насолодитися цим чудесним дійством.Складалося враження, що сюди зійшлися майже усі мешканці села. Та й учасників не бракувало - від найменших діточок-школяриків до дорослих поважних мешканців і навіть цілих родин. Не був осторонь і сільський голова с. Заріччя Микола Хомин, який теж брав участь у одному з вертепів. Кожен з учасників мав за велику честь виступити у виставі, яка сповіщає людям радісну звістку про народження Христа Спасителя.

Першими розпочали різдвяну естафету вертепів наймолодші - четверо діточок, переодягнених у маленьких ангелят та пастушків, які повідомляли господарям радісну звістку. Потім виступили дві пари вертепів (у кожному по двоє дітей). Дід з бабою, прості пастушки, провісники доброї новини - ангели з різдвяною шопкою, поважні царі, жорстокий Ірод і страшна смерть, бешкетник чорт - були головними персонажами наступних вертепів.

До біблійного сюжету завжди додавалися народні та соціальні мотиви.. У вертепі були корчмар і корчмарка, циганка і циган із козою – саме ці дійові особи додали виставам гумору та принесли багато посмішок й радості глядачам. Прекрасний артистизм та емоційні діалоги привертали увагу й заставляли вслухатись у кожне слово, стежити та розвитком подій.

По закінченні дійства довго лунали оплески, люди дякували за хвилини святкового піднесення. Кожен радів, що саме у такий спосіб може провести ці Різдвяні свята.

Парад завершився колядою зарічанської молоді. Насамкінець отець Михайло поблагословив присутніх, подякував учасникам за подаровані хвилини радості й духовного спокою, побажав гарно провести та завершити цикл Різдвяних свят з колядою на вустах і вірою у серці. А також висловив бажання, щоб на другий рік учасників різдвяного параду вертепів прибавилось.

Так пройшов останній день Різдвяних свят у Заріччі. Дуже приємно, що люди зуміли поєднати приємне з корисним. Негаразди і проблеми залишились позаду, і вся громада заколядувала: «Бог ся рождає…».

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин