Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Його хресний шлях у полум’ї свічі, вінку терновім і вогні калини»

Під такою назвою 17 лютого в Жидачівській центральній районній бібліотеці відбулась читацька конференція, присвячена Великому Українцю, духовному батьку Йосифу Сліпому. Цьогоріч відзначаємо 125- у річницю від дня народження Патріарха.

 

Урочистий захід розпочався Реквієм на італійській мові «Господи, помилуй тих, хто загинув за гріхи всього людства» у виконанні дуету викладачів Жидачівської дитячої музичної школи Оксани Гивель та Ірини Ткач, акомпанувала Анжела Шміло.

 

Запрошені учні, громадськість, керівник відділу культури, туризму і спорту Жидачівської РДА Зіновій Тимофтевич отримали благословення від отця-декана Василя Юріва та о. Ярослава Турика, священиків церкви Святого Воскресіння Господнього м. Жидачева.

Ведуча розповідала про життя Блаженнішого Йосифа Сліпого, яке умовно можна поділити на чотири етапи: підготовка, пастирська діяльність в Україні, переслідування, несподіване звільнення і діяльність у діаспорі.

У 30-річному віці о. доктор Й.Сліпий стає професором догматики, а з кінця 1925 р. призначений ректором семінарії. Молодий професор став організатором Богословського Наукового Товариства. Видано 20 великих томів наукового квартальника «Богослов'я», 13 томів «Праць Богословія», 34 томи місячника для духовенства. За наукові заслуги і активність у розбудові культурно-національного і релігійного життя о. Й. Сліпого обрали дійсним членом Наукового Товариства ім. Т.Г.Шевченка. Його зусиллями була проведена велика робота по створенню академії, створено музей церковних мистецтв. Згодом Йосифа Сліпого призначено соборним крилошанином Архікатедрального собору св. Юра.

Владика Сліпий не був ні політичним діячем, ні членом підпілля. І все ж таки його позбавили волі. За вірність УГКЦ, за те, що Церква стояла на перешкоді русифікації українського народу. 18 років його найбільш продуктивного віку забрали репресії, тюрми, концтабори, заслання. Митрополит працював на будівництві по 11 год. на добу. Перехворів на дизентерію, запалення легенів, обморозив ногу. Попри це щодня відправляв Служби Божі. Замість вина, необхідного для Причастя, використовував воду, настояну на родзинках, які отримував у передачах. 1963 року, за старанням Папи Івана ХХІІІ, приходить несподіване визволення. Йосиф Сліпий бере участь у ІІ Ватиканському соборі. Повернення Блаженнішого Йосифа на волю та його тріумфальний приїзд до Риму були надзвичайно радісною подією не тільки для українців, але й для всіх людей доброї волі. 15 лютого 1965 року Папа Павло VІ надає йому звання кардинала Вселенської Церкви.

Розповідь доповнював спів ведучий, вчитель Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петро Приходько. Впродовж заходу він цитував висловлювання з книг споминів Йосифа Сліпого.

Огляд видань про великого сина Української Христової Церкви з фондів бібліотеки провела бібліограф Галина Корнецька.

Подвижник віри, митрополит Української Греко-Католицької Церкви, Верховний архієпископ УГКЦ, кардинал, визначний релігійний, науковий і політичний діяч, захисник переслідуваних християн, сподвижник і послідовник митрополита Андрея Шептицького Йосиф Сліпий доклав багато зусиль до подолання хибних стереотипів щодо України, її історії та Церкви.

Присутні мали можливість переглянути вибірки документального фільму про Йосифа Сліпого.

Впродовж заходу читці Роман Цицик, Святослав Карпінський читали вірші. Учениця гімназії ім. О. Партицького Соломія Лемеха виступила з чудовою тематичною авторською поезією духовного змісту.

Особливо чарівно звучали пісні у виконанні тріо бандуристів Жидачівської дитячої музичної школи Марії Козак, Юлії Андрейків та Аліни Грими (керівник Мирослава Кузишин).


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин