Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як святкують Різдво на Харківщині

У м. Люботин, що у Харківській області, діє невелика парафія Української Греко-Католицької Церкви. Ось уже 11 років її очолює адміністратор церкви Архистратига Михаїла, виходець із смт. Журавна нашого району о. Ігор Табака. Власне ця розповідь - це лише дещиця із щоденного розмаїтого життя цієї парохії.

 

«Діва днесь преістотного родить, і земля вертеп неприступному приносить. Ангели з пастирями славословлять, а волхви зо звіздою подорожують, бо ради нас родилося дитя мале – предвічний Бог». (З Конндакту Різдва).

У цих словах найкраще відображений той час, який ми всі тепер переживаємо. Це час великої радості і надії, адже прийшов Той, Хто має нас вивести з темряви гріха, наш Спаситель Ісус Христос.

Мабуть, це найбільш радісна подія з життя Ісуса, яку всі люди, особливо діти, дуже люблять. Цю історію не просто переповідають, вона стала справжнім різдвяним дійством, яке одні залюбки показують, а інші з нетерпінням бажають подивитись. І в нашому народі її називають вертепом.

Саме такий різдвяний вертеп вперше завітав до нашого храму Архистратига Михаїла в м. Люботині, що на Харківщині. В ці Різдвяні свята члени парафіяльної спільноти «Поєднані в Любові» привітали парафіян та гостей чудовою виставою, яка відбулась після Божественної Літургії. Тут булт і коляда, і ангел, який сповіщав всім про народження Спасителя, і ті недобрі сили, які не хотіли його народження, і нібито люта смерть, яка забрала саме ненависника Ірода.

Особливістю вертепу є те, що всі ролі виконували дорослі. Участь в святковому дійстві несподівано розкрила приховані таланти, показала вміння згуртуватися для досягнення цілі, готовність допомагати один одному та щире захоплення всіх учасників вертепу самим процесом. Неозброєним оком було видно, як всі хвилювалися, щоб все вийшло якнайкраще. Ініціатором та організатором вистави стала п. Людмила Дериглазова, яку активно підтримали чоловік, донька та друзі-парафіяни. Також ролі виконували Марічка Слободенюк, Михайло Михайленко, Ірина Бондаренко та Ксенія Прессер.

Чудову гру акторів була можливість споглядати і наступного святкового дня, 8 січня, коли до нас з пастирським візитом прибув владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський з дияконом Юрієм та сестрами- монахинями Григорією, Неонілою та Емелією. У маленькій затишній капличці відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, на якій прислуговували семінаристи Дрогобицької семінарії Владислав Стефанишин та Іван Іваненко, які приїхали на місії.

Усі разом колядували, раділи та прославляли новонародженого Христа Царя. Безмежно дякуємо Богові за цей чудовий час, розповів о. Ігор Табака.

P.S. З ініціативи о. Ігоря та за підтримки парафіян будується повноцінна мурована церква. Якщо ж Ви маєте можливість і бажання допомогти добудувати у м. Люботині греко-католицьку церкву, надаємо реквізити релігійної громади:

р/р 26009114412 в ХОД «Райффайзен Банк Аваль»

МФО 380805

Код ЄДРПОУ 33814575.

Релігійна громада (парафія) Архистратига Михаїла Української Греко-Католицької Церкви Донецько-Харківського екзархату.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин