Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Веселі канікули з Богом

Велика радість поміщена в тому, щоб присвятити себе служінню іншим людям.

Мати Марія Тереза.

При парафії Церкви Воскресіння Господнього у місті Жидачеві існує добра традиція - під час літніх канікул проводити дитячі табори під назвою "Веселі канікули з Богом". Ось і цього року такий табір для дітей віком 8-10 років працював на базі Жидачівської гімназії ім. О. Партицького.

 

Розпочалась робота табору зі спільної молитви, яку провели Жидачівський декан, парох церкви св. Воскресіння Господнього, отець-митрат Василь Юрів (який привітав усіх учасників табору та побажав не тільки весело, але й з користю провести літні канікули з Богом) та сотрудник Церкви Воскресіння Господнього, священик - отець Роман Котів. До речі, отець Роман був не лише керівником і духовним провідником табору, а також й активним учасником, адже був з нами усі дні і провів із дітьми чимало цікавих бесід, ігор, руханок.

 

Кожний день робота табору розпочиналась з молитви. Насамперед ми познайомились, адже на таборування прийшли діти з різних навчальних закладів міста, а також провели чимало цікавих вправ на побудову команди. Основна тема цьогорічного табору - "Святі Таїнства". Цікаво, у доступній для дітей формі, з переглядом мультфільмів та фільмів проводилась катехизація, під час якої діти знайомились із сімома Святими Таїнствами. Допомагав проводити катехизацію семінарист Роман Пауш. А згодом, діти, об'єднані в команди, презентували своє розуміння цих Таїнств. Хто хоч колись працював із дітьми такого віку знає, як вони люблять рухатись, бігати, танцювати чи співати. І всього цього було вдосталь у нашому таборі! Аніматори Володя Касараба, Вікторія Гладка, Богдан Пашко навчили дітей веселих бансів, серед яких найбільшою популярністю користувались банси "А сонце нам сяє!", "Робот", "Козачок". Вчителі гімназії Оксана Дахній та Марія Гнатів, розучували з дітьми духовні пісні. Також ми проводили багато спортивних ігор, естафет, а хлопці навіть встигли пограти у футбол. Не забули і про дуже відому гру усіх дитячих таборів "Таємний друг". Було дивовижно спостерігати, як маленькі люди дарують один одному маленькі подарунки чи роблять щось приємне, але так, щоб ніхто про це не здогадався!

Повчальною і цікавою була екскурсія до Церкви Воскресіння Господнього. Отець Роман розповів дітям про історію церкви, про те, як слід поводитись у храмі. І, звичайно, про чудотворну ікону Пречистої Діви Марії, яку ще називають Богоматір'ю Воплочення, жидачівською Орантою, жидачівською Богородицею. Деякі діти вперше дізнались про те, що у храмі Воскресіння Господнього знаходиться ікона, яка є унікальною пам’яткою українського середньовічного малярства, бо образ Богоматері на весь зріст із піднятими руками зустрічається дуже рідко. Їй уже більше як 600 років.

Іноді ми відправляємось на прощі до відомих духовних місць: Люрду, Фатіми, Ченстохови (Ясна Гора), Кальварії... Це добре. Але не забуваймо, що маємо у своєму місті таку унікальну святиню, до якої можна прийти у будь-який день і помолитись, подякувати та віддати шану.

Кожний день завершувався колом, під час якого учасники табору ділились своїми враженнями та спогадами. На завершення роботи табору було влаштовано справжній обід біля вогнища - ковбаски, морозиво, зефір із печивом! Романтично, по-дорослому і смачно!

Не знаю чому, але мені запам'ятались слова одного хлопчика, який під час такого кола вражень сказав, що хоче залишитись жити у цьому таборі на ціле літо. Я думаю, це найкраща похвала усім, хто був причетний до організації та проведення табору. Тому просто ще раз із вдячністю назву цих людей: Жидачівський декан, парох церкви св. Воскресіння Господнього, отець-митрат, Василь Юрів, священик Церкви Воскресіння Господнього отець Роман Котів, семінарист Роман Пауш, директор гімназії ім. О. Партицького Василь Благий, вчителі гімназії Оксана Дахній, Марія Гнатів, аніматори Володя Касараба, Вікторія Гладка, Богдан Пашко, усі діти - учасники табору та їхні батьки. Сподіваюсь, ми ще не раз зустрінемось і обов'язково запустимо ліхтарики у небо, які символізуватимуть наші мрії та прагнення, адже ми так домовились, а обіцянки треба виконувати.

Леся Баранкевич, співорганізатор табору.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин