Хресна Дорога за мир в Україні вулицями Жидачева

29 березня, вулицями Жидачева пройшла традиційна чотирнадцята Хресна Дорога за участю духовенства та вірних Жидачівського деканату. Хресну ходу, яка цього року відбулася в наміренні за мир в Україні, очолив о. мітрат Василь Юрів.

Розпочався Хресний хід від храму Святого Воскресіння Господнього. Тут було зачитано перші чотири стації та свою науку виголосив о. Володимир Кузик, сотрудник храму Святих апостолів Петра і Павла с. Пчан Жидачівського деканату. Отець Володимир більше десяти років душпастирював у Донецькій області і просив жертвувати свої молитви за людей на сході України.

Відтак наступна зупинка відбулась біля костелу Матері Божої, де з наукою до присутніх звернувся священик Римо-Католицької Церкви о. Томаш Лябус. Він пригадав людей - Симеона Вероніку, єрусалимських жінок, які допомагали Христові в часі Хресної Дороги, та закликав побачити Христа у своїх ближніх та допомогти їм нести хрест.

Відтак об’єднана громада пройшла до фігури Матері Божої, де науку виголосив о. Олександр Ройко, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Покрівців. Отець Олександр повернувся із зони АТО, де здійснював капеланське служіння. У своїй науці він поділився пережитими моментами у зоні бойових дій та зустрічі з нашими військовими.

Наступна зупинка – церква Святих Бориса і Гліба. Тут до учасників молитовного походу звернувся о. Михайло Чмир, адміністратор храму св. Івана Хрестителя с. Іванівців.

Особливістю цієї Хресної дороги була екологічна стація, яку зачитав о. Ярослав Турик, екореферент Жидачівського району. Ці екологічні розважання були представлені у світлі звернення преосвященнішого Владики Тараса Сеньківа, Єпарха стрийського, з нагоди Великопосної ініціативи Бюро екології УГКЦ «Екологічне навернення для порятунку 2015 р.».

Молитовну атмосферу на Хресній Дорозі створював церковний хор с. Володимирівців під керівництвом регента п. Миколи Ліпковського.

У Хресній Дорозі на запрошення о. мітрата Василя Юріва взяли участь священики Жидачівського і Журавнівського деканатів отці Михайло Тріль, Михайло Микитчин, Ярослав Квасній, Микола Масендич, Василь Гриньків, Михайло Чмир, Василь Курпіта, Василь Попик, Ігор Марусин, Олександр Ройко, Володимир Кузик, Остап Юрів, Ігор Стельмах, Андрій Хацко, Роман Котів, Ярослав Турик, Томаш Лябус, о. диякон Володимир Савчин.

Завершився Хресний хід у храмі Святого Воскресіння Господнього, де о. декан Василь Юрів подякував людям за присутність та молитву на Хресній Дорозі, яка в нашому місті відбулася вже у чотирнадцятий раз. Чотирнадцята Хресна дорога як чотирнадцять стацій, які закінчуються смертю та погребенням, а після смерті наступає Воскресіння. Так і наша Україна, яка переживає роки смерті та війни, надіється на воскресіння в майбутньому.

о. Ярослав Турик, прес-секретар Жидачівського деканату.

P. S. Декан Жидачівського деканату о. мітрат Василь Юрів висловлює щиросердечну вдячність Жидачівській міській міліції та міському управлінню державної автомобільної інспекції, які забезпечили кваліфікований супровід та належну безпеку у просуванні колони Хресної Дороги автошляхами міста.

Надрукувати