Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Діти Жидачева на ділі показали, як слід любити Бога і Його створіння

20 березня в Жидачеві з ініціативи о. Ярослава Турика, районного екореферента Стрийської єпархії УГКЦ, у співпраці з п. Лесею Цан, директором Жидачівського НВК, та о. Романа Котіва, духівника школи, відбулася акція зі збору макулатури, організована в рамках великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння». Учні зібрали 700 кг макулатури. Отримані кошти буде перераховано захисникам Батьківщини. Учні були наперед проінформовані про екологічне та патріотичне спрямування такої акції, а тому радо відгукнулися на ініціативу о. Ярослава.

Подібні акції сприяють плеканню екологічної свідомості, привчають християн до іншого, дружнього до довкілля стилю життя, зокрема у сприйнятті лісу та дерев не лише як сировини для вироблення паперу чи інших потреб, але як створіння Боже, яке потребує він нас шанобливого ставлення та захисту. Збір макулатури – це найкраща альтернатива.

Потрібно відзначити, що парафія Воскресіння Господнього м. Жидачева, яку очолює митр. протоієрей о. Василь Юрів, давно долучається до різноманітних екологічних ініціатив. Діти та молодь неодноразово брали участь у прибиранні сміття, зборі макулатури, екологічних конкурсах, а також були учасниками екотабору «ЗеленСвіт». Тут відбувалися екологічні місії задля порятунку створіння, наслідком чого стало те, що у парафіяльному храмі повністю замінено звичайні лампи на світлодіодні. Таким чином, ця парафія є чи не єдиною у Стрийській єпархії, що настільки помітно зменшила свої енерговитрати завдяки сучасним інноваціям, що може по праву називатися парафією, яка справді любить Творця через його створіння. Приклад, який подає ця громада іншим, є очевидним, адже чимало парафіян для своїх домівок почали купувати тільки світлодіодні лампи, що відзначаються найкращою на сьогодні енергоефективністю та строком експлуатації, а в побуті навчились зменшувати енерговитрати.

Наступною акцією, до якої готується ця парафіяльна громада разом з іншими парафіями Стрийської єпархії, буде участь в акції «Година Землі», що відбудеться 28 березня.

Такі екологічні акції як збір макулатури варті того, щоби їх організовувати, тому що попри дружність до довкілля, вони показують те, як на ділі можна реалізовувати заповідь любові у повноті.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин