Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Різдвяна зірка»

Різдво – дивне свято, це свято народження Ісуса Христа. Колядування – характерна риса свята, воно виражає пошану господарю будинку і його дітям та інколи супроводжується ляльковим театром (вертепом).

Рождество Христове ніколи не проходить без традиційних колядок, які передаються з уст в уста вже сотні поколінь. Але одним із найкращих різдвяних звичаїв є колядування з вертепом.

 

І ось маленькі парафіяни церкви Воскресіння Господнього м. Жидачева підготували на цьогорічне Різдво виставу про народження Спасителя. Діти ходили з вертепом, щоб приносити людям радість народження Дитятка. Яскраво зіграла роль Звіздоноші Марічка Турик, оскільки саме вона несла добру звістку про народження Ісуса. Пастушки (Орест Уштанюк, Марічка Романюк, Марта Кулик, Вікторія Жигаль), Ангели (Оксана Голомша, Юля Банзерук) старалися вкласти серце і душу в свої ролі, щоб місія була успішною. А загалом усі молодці, бо змогли передати свої щирі думки та мрії, які пов’язуємо з Різдвом. Всі реквізити зроблено власноруч і використано те, що було вдома.

 

«Залишила глибокий слід у пам’яті гостинність людей, яких ми зустрічали на нашому шляху і, що дуже важливо, їх велика цікавість та увага до вертепу. Усі із захопленням спостерігали за дійством, а в кінці висловлювали щирі слова подяки, були й такі, в яких текли сльози радості. Одна старша пані по закінченні вистави висловилася так: «Вас до нас сам Бог послав», поділились враженнями учасники дійства.

«І як сказав отець-декан Василь Юрів, Різдво – свято, певно, найбагатше традиціями, колядками, вертепами. Натомість, сучасна молодь, навіть у селах, іноді ними нехтує. Ми повинні відроджувати давні традиції та залучати до них молодь», передав слова отеця-декана о. Роман Котів.

У францисканців існує така молитва: "... Боже, дай мені не шукати втішання, а втішати, не шукати любові, а любити; бо даючи – отримуємо", додала Наталя Кулик.

Учасники вертепу дякують організаторам, зокрема о. Роману Котіву та п. Наталії Кулик, які формували склад вертепу, меценатам, жертводавцям, учасникам, усім господарям, які нас приймали і всіляко допомагали, та всім, хто в будь-який спосіб долучився до цього Різдвяного свята. Нехай Господь зішле на вас всі свої ласки і обдарує сторицею! Многая літа!

«Вітаємо всіх з Різдвом! Бажаємо миру, любові, сімейного благополуччя та віри! Віри в себе, у своїх дітей, у свою державу, а також віри у світле майбутнє. Якщо ми щиро будемо у це вірити, то так і буде!», побажали колядники.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин