Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Загурщині буде своя церква

Мешканці невеличкого села Загурщина, що біля Жидачева, матимуть свій храм, який їм подарувала жидачівська громада, що живе «За переїздом».

Відколи існує село Загурщина (а проживає тут 40 родин), у селі не було ні школи, ні клубу, ні церкви. До школи, як і до церкви, ходили хто до Бережниці, хто до Жидачева. Як розповідає сільський голова Бережниці Гнат Кухта, ще коли приїжджав сюди перед обранням, люди жалілися, що вони все життя обділені. Ні школи, ні нового клубу голова не обіцяв, проте на рахунок церкви сказав, що подумає. Спочатку, каже Гнат Гнатович, визріла ідея збудувати невеличку капличку (як це зробив О. Гілецький на хуторі Дунаєць, де проживає чотири родини). Вже навіть як колишній випускник училища Труша змалював ескізи. Проте розпочалась криза, і ідея з капличкою відійшла на потім.

Справжнім Божим подарунком стало звернення жидачівської громади з-за переїзду, яка, збудувавши свій гарний дерев’яний храм, вирішила віддати сусідам свою капличку . За словами Ігоря Федоришина, натхненника цієї ідеї, більше 15 років капличка прослужила церковкою мешканцям цього масиву.

Минулої неділі жителі Загурщини, гості з Бережниці та Жидачева зібрались у центрі села. Чотири священики - о. Ігор, настоятель храму Бориса і Гліба, о. Ярослав з парафії с. Бережниці, о. Володимир, настоятель церкви с. Заболотівців на чолі з Жидачівським деканом о. Василем Юрівим - освятили хрест та місце, де вже найближчим часом перенесуть церкву. Слово до парафіян виголосив о. Василь Юрів: «Сьогодні у вашому селі велична подія. Село, яке не має свого храму, рано чи пізно приречене. Такі села вимирають духовно. Нині у Стрийській єпархії будується близько 30 храмів. Як би важко не жилося, народ бажає Бога, єдності, бажає молитися, в молитві виховувати своїх дітей. Тішуся, що ваше село теж буде мати свій храм Божий…».

Настоятель майбутньої церкви о. Ігор висловив побажання, що спільними зусиллями громади села у досить стислий час вдасться виконати необхідні роботи, а ще подякував парафіянам церкви Бориса і Гліба за те, що разом із храмом передають образи, фани, іншу церковну утвар.

Як завше, не жалів присутнім щирих теплих слів сільський голова. Рішенням Бережницької сільської ради під майбутню церкву виділено земельну ділянку площею 0, 10 га. Гнат Гнатович розповів, з яким ентузіазмом мешканці впорядковували цю територію, розказав про те, як сталося, що саме громаді Загурщини передали капличку, а також поіменно подякував мешканцям села, дітям, священикам, всім, хто спричинився до того, щоб у Загурщині нарешті постала своя церква. До речі, дубовий хрест, який освятили священики, виготовив майстер з Бережниці Мар’ян Федак (матеріал надав В. Мазур). Рази звучало величне «Многая літа». Розходячись, мешканці села ділилися думками, що, зважаючи на те, що на Покрову у Загурщині празник, церква могла би бути храмом Покрови Пресвятої Діви Марії.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин