Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Одинадцята піша нічна проща Ходорів –Жидачів – Кохавино до Чудотворної ікони Матері Божої

Кохавино – місце оновлення і надії, місце, куди постійно приїжджають тисячі прочан із різних куточків України та з-за кордону. Історія Кохавина розпочалася у далекому 1646 р., коли Пресвята Діва Марія прославилася своїм чудесним образом і вибрала саме цю місцину Гніздичів – Кохавино на Жидачівщині.Саме тут з'явлення Чудотворного образу Матінки Божої відбулося на старому дубі в Кохавинському лісочку.

 

Ікона зображала Пречисту Діву Марію, яка тримає на лівій руці Ісуса-Дитятко, з написом по-латині : «О МАТЕR DЕІ ЕLECTA ESТО NOBIS VІА RЕСТА» (у перекладі на українську мову - «О МАТИ БОЖА ВИБРАНА, ТИ Є НАША ПРЯМА ДОРОГА ДО БОГА») . Хто намалював це зображення – невідомо, вважається, що Кохавинська ікона Богородиці є нерукотворною.

 

Цей образ побачила дідичка сусіднього містечка Руди Анна Воянковська, коли їхала до Жидачева. Раптом карета зупинилася, Воянковська виглянула у віконечко і від подиву заніміла: дві пари коней і кучер стояли на колінах перед кремезним дубом, на якому висіла ікона Богородиці і вся променіла дивним сяйвом.

Ікону декілька разів переносили до сусідньої Руди, але вона поверталася на місце появи – на старий кремезний дуб. Це був виразний знак того, що Божа Мати хоче, щоб люди приходили молитися до Її ікони в Кохавині. Відтоді Кохавино почало збирати прочан, стало місцем Матері Божої, місцем паломництва людей різних конфесій, місцем сповіді, молитви, місцем зустрічі з Богом Отцем – нашим Сотворителем, Ісусом Христом – нашим Спасителем, Пресвятою Богородицею – нашою єдиною заступницею й опікункою.

Саме тому кожної другої п'ятниці щомісяця сюди немов у духовний санаторій приїжджають матері із різних парафій Стрийської єпархії: міст Жидачева, Стрия, Сколе, Ходорова, Моршина Івано-Франківська, Новою Роздолу, сіл Жирова, Кам'яного, Крупська, Залісок, Вільхівців, Пчан та інших на нічні чування, щоб випросити прощення гріхів, прогрішень, щоб змінитись, укріпитись, зцілитись та подякувати Господові й Матері Божій за всі ласки й добродійства за спільну материнську молитву.

Ми, матері, молимося за весь духовний супровід й прислугу церковну, за своїх дітей й дітей всього світу, за ненароджених дітей, за мир і спокій в наших сім'ях, родинах, між українським народом та всім земним людом.

Травень – місяць прослави Матінки Божої. Саме з цією метою 10 травня за благословенням ігумена Кохавинського монастиря Святого Герарда отців- редемптористів о. Петра Лози, декана Жидачівського деканату митрофорного протоієрея о. Василя Юріва та декана Ходорівського деканату о. Мар'яна Черепанича спільноти «Матері в молитві» м. Ходорова та м. Жидачева організували другу пішу нічну прощу «Ходорів – Жидачів – Кохавино», в якій взяли участь біля 100 прочан.

О 16.00 год. 10 травня з церкви Св. безсрібників Косми і Дем'яна вийшла колона парафіян, до якої в селах Жирові та Залісках приєдналися молодь та спільнота «Матері в молитві».

Жидачівська прочанська колона, в склад якої входили парафіяни сіл Пчан і Вільхівців, почала свій похід о 19.30 год. 10 травня з молитви у церкві Святого Воскресіння за участю митрофорного протоієрея о. Василя Юріва.

Об'єднання ходорівської та жидачівської прочанських колон відбулось в церкві Св. безсрібників Бориса і Гліба м.Жидачева, де семінарист Володимир Савчин відправив Молебень до Матері Божої.

Близько 22.00 год. колона прочан прибула до монастиря Святого Герарда смт. Гніздичева (Кохавино), де за участю о. Петра Лози, о.Володимира Груци та братів- редемптористів відбувся похід зі свічками до місця з'явлення Чудотворного образу, де було відправлено Молебень до Матінки Божої, а біля цілющого джерела відбулося Водосвяття.

Після повернення до церкви монастиря Покрова Пресвятої Богородиці відбулися Свята Літургія та молебний чин на оздоровлення до Миколая Чарнецького з прикладанням до Його мощей та помазання олійкою.

На завершення о. Петро Лоза уділив повний відпуст та благословення.

Прочанка Н. Звіринська.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин