Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Така краса, висока і нетлінна, що хоч спинись і з Богом говори...

20 травня методист районного методичного комітету відділу освіти Жидачівської РДА Наталія Звіринська організувала виїзний районний семінар вчителів біології та хімії у Львів. Вчителі району мали можливість побувати у Архикатедральному соборі Святого Юра, ботанічному саду, у селі Раковець. Ця поїздка згуртувала всіх нас навколо давніх християнських цінностей доброти, терпимості, милосердя, любові до ближнього.

 

По-новому побачити і відчути себе у світі, оцінити чистоту помислів допомогла молитва у Архикатедральному соборі Святого Юра. Це головна святиня українських греко-католиків, розташована на Святоюрській горі, на площі святого Юра. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Храм стоїть на терасі, до якої ведуть двомаршеві сходи, прикрашені балюстрадою і скульптурами роботи С. Стажевського. Фасад храму акцентований монументальним порталом з постатями отців східної церкви Афанасія і Льва роботи скульптора Івана Георгія Пінзеля. На дзвіниці Собору святого Юра найстаріший в Україні дзвін, вилитий, згідно з написом на ньому, 1341 року. Відколи Собор Юра став головним осідком галицької православної, а з 1700 року греко-католицької єпархії, в крипті ховали єпископів, а з 1808 року митрополитів. Учасники семінару відвідали крипту. У ній поховано видатних діячів УГКЦ, зокрема кардинала Сильвестра Сембратовича, Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосипа Сліпого. У Соборі Святого Юра зберігаються: дві чудотворні ікони: Теребовлянська та Київська, мощі святих, копія Туринської плащаниці.

 

Хто хоче пізнати правдивий Львів, той Львів, що завжди був український, що завжди боровся за приналежність до своєї рідної землі, той Львів, який ніколи не зневірювався, хай пізнає Львів св. Юра.

Незабутнє враження на учасників семінару справила й дивовижна краса ботанічного саду. Він є однією з навчальних, науково-дослідних і природоохоронних установ Львівського національного університету імені Івана Франка і становить своєрідну колекцію тропічних і субтропічних рослин, які є національним надбанням.

Ботанічний сад створений з метою збереження, вивчення, акліматизації, розмноження в спеціально створених умовах та ефективного використання рідкісних і типових видів місцевої й світової флори шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної та освітньої роботи.

Екскурсовод провела відвідувачів стежками п'яти науково-дослідних відділів (природної трав'яної флори, дендрології, культурної флори та озеленення, тропічних і субтропічних рослин, фізіології та біохімії рослин). Вчителі милувалися цвітом ірисів, юдовим деревом, золотим дощем, рододендронами, п’ятьма видами бузку, білим барвінком.

Ботанічний сад місце, де хочеться побувати не раз і відкривати для себе нові, унікальні загадки природи.

Екскурсія вчителів біології і хімії продовжилась до села Раковець, що розташоване приблизно у 28-ми кілометрах від Львова у Пустомитівському районі. Щодня сюди приїжджають десятки, сотні людей. Хто автівками, хто маршрутками. Притягує їх сюди святе місце - джерело цілющої води, яка лікує від різноманітних хвороб.

Історія говорить, що колись ще за австрійських часів на цьому місці було звичайне поле, яке обробляв простий чоловік. Одного разу він побачив, що з-під землі б'ється вода. Тоді він ще не знав, що це таке, і просто замурував той прохід, звідки билося джерело. І що ви думаєте з ним сталося? А через деякий час він осліп. Ніхто не міг зрозуміти чому, аж допоки йому не приснився сон, де голос йому сказав розмурувати джерело і тричі помитися тією водою. Якщо він це зробить, то прозріє. Так воно й сталося. В знак подяки він згодом на цьому місці звів капличку, на час війни її розібрали, але після відновлення незалежності нашої країни знову відновили. Кажуть, у цих місцях свого часу навіть об'явилася Діва Марія. Від цього часу Служби Божі почали проводитися не тільки в церкві Маковеїв, що знаходить поруч, а й біля джерела. Вода із джерела у селі Раковець вилікувала не одну людину від різних хвороб. Але в чому все-таки сила? Сюди навіть приїжджали різі науковці досліджувати воду, та нічого окрім срібла у ній не знайшли. Люди кажуть, що сила у молитві. Якщо вірити, що вода вам допоможе, і обійти 12 кругів зліва направо у самому джерелі, то ви неодмінно будете здорові.

Незважаючи на погану погоду, вчителі ввійшли у воду цілющого джерела. Скажу лише одне: вода там така холодна, що судороги зводить. Але трішки походивши, організм звикає.

Ця незабутня подорож наповнила наші серця радістю, добрим здоров'ям, переможним духом надії, сили, енергії, наснаги для добрих і корисних справ.

Оксана ХУД, вчитель біології Тейсарівської ЗОШ I-II ст.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"