Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Від душі – на славу Божу

Уже 20 років від душі і на славу Божу співає церковний хор у храмі Успіня Пресвятої Богородиці села Чорного Острова. Парафіяни різного віку та різних професій, але котрі люблять спів та слово Боже, присвятили себе благородній справі - співу у церковному хорі. Заснований він ще при старенькому храмі, за сприяння та підтримки світлої пам’яті отця пароха Богдана Закорчемного. Саме о. Богдан благословляв об’єднання церковного та сільського хору, який на саме Різдво у 1993 році вперше відспівав святочну Літургію. Очолив колектив колись диригент сільського хору та вчитель музики, а нині регент зведеного хору Олексій Кушнір.

- Незважаючи на важкі умови, частіше ввечері при свічках (у той час часто відключали світло, приміщення, у якому збирались, не опалювалось), - згадує учасниця хору керівник НД Марія Лопушанська, - співаки наполегливо працювали і кількість їх постійно зростала. Досягненням й проблемою водночас було те що навчав їх п. Олексій співу по нотах. За час його керівництва хор значно збагатив свій репертуар та зріс професійно. Сьогодні ж хор співає професійно, за що отримує вдячні відгуки односельчан та свого духовного пастиря о. Тараса.

Хоч головною метою колектив ставить собі, перш за все, прославлення Божого імені через спів поглиблення і вдосконалення молитви, донесення її до людей, та не цурається й світських заходів. Він є постійним учасником святкувань Шевченківських днів, Днів матері та села. Бере участь у зібраннях із вшанування духовної пісні, приймає у себе гостей з інших районів. За цей період колектив хору здружився. Його учасники разом святкують ювілеї, підтримують один одного, відчувають відповідальність за справу, якій присвятили себе, переживають за свої помилки під час співу. Якщо когось бува не було на службі, цікавляться, чи не сталось чогось, чи не захворів. Шкодують тільки, що хор старіє, а молодь не дуже поповнює його ряди. Та й чоловічих голосів бракує.

Парафіяни не забули про ювілей, а отець Тарас привітав хористів та подякував їм за нелегку справу – стільки літ чудовим виконанням християнських пісень під час Літургії славити Господа, глибше доносячи віру в серця парафіян, викликаючи душевні хвилювання.

Тож нехай ще довго мовою співу цей колектив під склепінням рідного храму потужним мелодійним струменем злітає до самого Бога.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин