Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Доторкнувшись серцем до краси

Травневий сонячний ранок зібрав у Жидачеві гурт вчителів початкових класів. Після напружених останніх тижнів навчання всіх присутніх об’єднувало одне велике бажання: доторкнутися серцем до краси і відпочити. Саме такою була тема семінару-екскурсії, яку організували методист РМК Н. Тріщ та вчителі Пчанської ЗОШ І ст.

Минувши Калуш та Івано-Франківськ, мандрівники приїхали до села Манява. Дивовижна краса гір заворожувала і манила своєю зеленню. П’янкий аромат струнких смерек перемішувався зі свіжістю гірських струмків. Саме в такому дивовижному місці знаходиться Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Під час екскурсії вчителі довідалися, що ця древня святиня заснована в ХІІІ ст. ченцями Іоаникієм та Пахомієм. Після спустошення Києво-Печерського монастиря монголо-татарами ці два іноки прийшли в Карпатські гори, де і заснували новий монастир.

Архітектурний монастирський комплекс будівель – це ансамбль цегляних, кам’яних і дерев’яних споруд, обведених високим муром з вежами і бійницями.

Далі крутою стежкою вгору на відстані 800 метрів від монастиря височить Блаженний камінь. Цей камінь-брила із гротом нагадує велетенський Горган з отвором, схожим на пащу застиглого динозавра. Грот цей і є давнім житлом ченців – скитом. З цієї брили віками витікала вода, яка зникла в час закриття монастиря і так само чудесно з’явилась, коли монастир відродився знову. Вмившись свяченою водою, набравшись від святого каменя здоров’я, сили і бадьорості, вчителі вирушили до мальовничого каньйону.

До водоспаду потрібно пройти приблизно 5 км звивистою лісовою дорогою і подолати кілька гірських потоків. Але кінцевий результат був того вартий. Ще метрів за 200 було чути шум води. Підійшовши ближче, всі побачили вражаюче видовище: глибока ущелина поміж дивно-похилих скель, на яких завмерли стрункі смерічки. З висоти приблизно 20 м вода спадає декількома каскадами.

Біля підніжжя водоспаду – невелике озерце, у якому можна скупатися. За переказами, його вода омолоджує і оздоровлює.

Нікому не хотілося залишати це казкове мальовниче місце. Доторкнувшись серцем до краси, забувши буденну суєту, щасливі люди поверталися додому. З горами розлучатися важко, але всі вирішили сюди приїхати знову.

Ірина Гавдей,

вчитель початкових класів Антонівського НВК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин